| estiafon a întrebat:

Idei! Am fost vreo 4 zile la strand... Da si m-am cam ars pe fata si pe brate.Pe brate mi s-au facut niste " besici " albe si m-ia mer pielea.Pe fata, adica pe nas si deasupra buzelor mi s-a facut coaja siincepe sa-mi mearga si de acolo pielea.Ce as putea folosi pentru a merge m ai repede pielea.Deocamdata nu mi-am cumparat nici o crema, si ma dau cu crema de aloevera. Deci... ce as putea folosi, si de unde? Funda! Funda!

Răspuns Câştigător
| Pufi1999 a răspuns:

Nu-s de acord cu Myruna. Trebuie sa folosesti crema caci altfel vei face arauri. Asa am facut si eu, eram foarte aproape de arsuri, dar m-am salvat. Ma tamponam de trei ori pe zi cu o carpa inmuiata in lapte (de tara, nu d ela magazin ) (nu uita sa nu freci, tamponeaza). Dimineata ma dadeam cu crema de galbenele (ea mi-a inmuiat foarte bine pielea, dupa s-a decojit). Foloseam si un lapte de corp ( ala din dreapta il foloseam seara ca intra rtepede in piele, iar ala din stanga nu il am.)

Eu zic sa nu mai folosesti crema de aloe vera, mai bine folosesti mijlocul de la planta de aloe vera (e mult mai naturala).

Sper sa te faci bine, si nu uita ca cel mai bine este sa bei multa apa, hisrateaza pielea

| Pufi1999 a răspuns (pentru Pufi1999):

Oups, uite link-ul de la laptele de corp : http://www.google.ro/......tp?/imgres

4 răspunsuri:
| myruna2012 a răspuns:

Nu follosi Nimic..Pe fata te vei decijii peste noapte
Iar pe Brate..Ma stai asa vreo 5 zile.
ITI VA REVENI PIELEA.

| Pufi1999 a răspuns (pentru myruna2012):

Besici are si mama mea (o mananca foarte rau), de fapt acum nu mai are. I le-am spart eu prin scarpinat (sau ceva de genul). Dupa ce se sparg (nu doare, ele sunt umplute cu apa, nu?) o sa ti se ia pielea de pe brate.

| XfashionX a răspuns:

Foloseste orice crema de fata, sau du-te la o farmacie din apropierea ta si cere o crema pentru fata, sunt si eu in starea asta, si mi-am cumparat o crema de la farmacie, Pe maini sa nu dai ca se va extinde mai tare.