| didi33 a întrebat:

Imi afecteaza cu ceva parul daca mi-l impletesc in fiecare zi?

Răspuns Câştigător
| xBiiaM a răspuns:

Din potriva! Daca il tii prins iti poate creste mai repede happy. Daca il lasi desprins o sa fie aiurea pentru ca asa iti poate aparea mai repede matreata, dar iti poti deteriora si parul. De ex: Daca intr-o zi de vara iti lasi parul desfacut, o sa iti fie cald, corect? Ei, atunci cand ti-e cald cu el, el se deterioreaza mai tare si atunci apar semne de matreata in podoaba capilara happy. Mai bine e cu parul prins, si, asa cum a fost mentionat mai jos, o sa mori de cald cu el. Apropo, ar trebui sa incerci un sampon pentru parul tau... (Daca o sa iti creasca cand il tii prins ai nevoie de unul ca sa nu ti-l deteriorezi). Eu ti-as recomanda Syoss. O prietena il foloseste si nu are pic de matreata, are parul foarte frumos, si eu il mai folosesc...Aa, si inca ceva: O data la 4-5 saptamani, taie-ti varfurile ca sa iti creasca parul happy Asa fac si eu si deja il am foarte lung. Bafta

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu..ba din contra iti va proteja parul de efectele negative ale mediuluihappy plus ca arata chiar frumos, creste sanatos, nu se despica, nu se arde, nu se ingrasa, il poti spala chiar o data pe saptamana (normal e de 2 ori)! deci implesteste-l ca ii va fi bine>big grin

| AnOnIm20202020 a răspuns:

Nu, chiar deloc, din potriva: am auzit de la cineva ca parul care este impletit creste mai repede si creste mult mai frumos, si + ca acum este vara si este ff cald, impletesteti parul si nu il mai lasa asa ca o sa te sufoci de cald. sad sad sad sad sad
Funda! happy

| AiEnmaYuuki a răspuns:

Daca il impletesti asta ajuta la cresterea parului, si in acelasi timp il obisnuiesti sa creasca cret. Daca vrei sa ai parul si mai sanatos, din cand in cand iti poti face o masca de par cu ulei de ricin si ulei de masline, care iti vor imbogati rezistenta parului.Baftawinking

| DolceKiss a răspuns:

Buna! Pai nu ar avea de ce sa iti afecteze parul, poate doar ca o sa se ingrase mai repede.