| Gabriela92 a întrebat:

Imi apar foarte multe puncte negre de la 16 ani si nu stiu cum pot scapa de ele. Imi curat fata de cateva ori pe saptamana, dar imi tot apar indiferent ce as face, si nu scap de ele definitiv.
Probleme cu cosurile nu am, imi apar doar cateva aproape de menstruatie. Tin sa precizez ca ma fardez aproape in fiecare zi cu pudra minerala, dar folosesc inainte o crema de fata. Folosesc ziua creme pentru hidratare si uneori si noaptea.
Credeti ca din cauza fardurilor am probleme cu punctele negre? Dau funtita pentru orice raspuns.

Răspuns Câştigător
| criisz a răspuns:

Nu, nu cred ca sunt din cauza fardurile. in principiu toata lumea le foloseste dar nu toata lumea are probleme. Din punctul meu de vedere, ti-as recomanda sa mergi la cosmetica sa faci o curatare. In cadrul acestei sedinte de curatare iti va face si o extractie a punctelor negre. Iar in timp vei scapa de ele happy
Mult succes!

1 răspuns:
| test1995 a răspuns:

Am avut si eu problema asta dar am folosit ZYNERIT(se elibereaza doar pe baza de reteta) am scapat in 2 saptamani si de cosuri si de punctele negre BAFTA