| catalinnnna a întrebat:

Imi cresc unghiile foarte foarteeeeeeeeee incet sad ce sa fac ca sa le grabesc cresterea?

Răspuns Câştigător
| ♥andreyusca11♥ a răspuns:

Ok apa le creste dar ti-le imoaie. Eu personal am unghii foarte lungi! ITi zic secretele mele
Ungele cu ulei de masline cald si cu zeama de lamie
iar py inalbine dale u pasta de dinti sub ele
incearca sa nule dai cu mult lac (2-3 saptamini) pentru el iti incetineste cresterea
i-as in final mai uita putin de ele si gata
Sper ca te-am ajutat
Kiss Ya happy

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se găsește la farmacie un gel pentru îngrijirea unghiilor care ajută la creștere, fortifiere, previne exfolierea, casarea, etc.
Costă în jur de 4 ron.
Pa, pa.

| Lora a răspuns:

Ulei de ricin il gasesti la plafar sau la orice farmacie naturista si costa 3roni

| traficanta a răspuns:

WTF?! zicea una mai sus ca cica i-am crescut unghiile de 5 cm I don't want to see cum p l m? sta cu unghiile de 5 cm?oh go on omg. oameni buni va dati seama ce ziceti?!

asa.eu am avut de la AVON solutie pentru cresterea unghiilor in 5 zile iti cresc unghiile. 12 ron am dat pe ea si am fost f multumitabig grin

Ulei caldut, tine mainile acolo, si stai cat mai mult cu ele in apa, sau poti sa incerci zeama de lamaiebig grin si cat mai mult calciu thinking

| Xonia a răspuns:

Foloseste ulei de ricinhappy

| Bitzy a răspuns:

Buna! Pai ai putea: sa stai ma mult cu ele in apa(apa le accerereaza crestere)

Răspuns utilizator avertizat
| Pinky_4803 a răspuns:

Trebuie sa le ai tot timpul date cu lac. Macar intaritor. Apoi sa le inmoi in apa. Le curata si iti cresc si mai repede. Ai mai putea sa le inmoi in putin ulei caldut (masline, ricin). Sper ca te-am ajutat :*

| ღHubbaBubbaღ a răspuns:

Daca le rozi... iti spun lasate de meseria asta ca asta iti incetineaza cresterea. In rest ce sa zic eu nu am probeleme din astea deoarece pentru. ca mie imi cresc foooarte repede. ehhhh incearca asta am gasit-o si eu: Stoarce o jumatate de lamaie intr-un bol si, cu ajutorul unui tampon din bumbac inmuiat in suc, maseaza-ti fiecare unghie in parte (sau poti baga direct unghiile in recipient). Aplica acest tratamenin fiecare zi, timp de o saptamana. Dupa acest masaj, nu te spala pe maini timp de cel putin jumatate de ora. Fundaaa? sperr ca te-am ajutat... bye-bye

| Kidutsa a răspuns:

Ai aceeasi problema ca mine!
Te inteleg.eu am folosit ulei de masline cu piper alb.incalzesti uleiul si adaugi piperul si bagi degetele.unghiile...sau le ti in apa 10 min pe zi.sau am mai incercat in seama de lamaie.iei lamai si le storci daca poti pune si pulpa.si ti degetele10-15 min.
Credema.eu le mai si rodeam.si am ajuns intr-o faza in care nu mai avem decat 2 cm de unghie si intr-o luna miau crescut 5 cm
bafta!
Fundy?batting eyelashes

| greenmile00 a răspuns:

Eu zic sa le mai uzi din cand in cand laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca lapte branza oua(crude daca poti) iaurt
calciul ajuta

| AlexSadik a răspuns:

Sa te scobesti in nas, serios, daca o faci iti raman muci pe degete, tu ii iei si i bagi sub unghii; astepti sa se intareasca, dai unghiile cu zamascoasa (OJA) dupa care te rogi sa nu observe nimeni surpiza(muci+oja) dupa care LIKE NEW! ai niste unghii noi! fi fericita, poti face ceva ce, pot face oamenii cu unghii cred... da chiar pentru ce **** mea ai nevoie de unghii? acum m am si enervat, da cum asa UNA doua : UNGHII! EEEEE

| Revolt666 a răspuns:

Incearca sa nu le mai tai straight face