| allicuta19 a întrebat:

Imi place de un baiat. E in clasa cu mine. dar are prietena. si nu stiu ce sa fac.oare ar trebui sa ma bag intre ei? Intr-adevar. vreau sa lupt. dar nu vreau sa le distrug relatia.

4 răspunsuri:
| InsaneAciD a răspuns:

Uite.poate toate suntem asa intr-o oarecare masura. Nu te poti baga intre ei,asta-i clar. Vei inrautati situatia. Acorda-i ceva mai multa atentie baiatului din clasa ta,deci,ii arati ca-ti place de el,iar dupa un timp il ignori. Functioneaza. Pentru ca el,vazand ca nu-i mai acorzi importanta va incerca sa-ti atraga atentia in legatura cu astahappy. Fă-l sa-i placa de tine,fara sa te bagi in relatia lor si intr-un mod mai putin obsesivhappy. Daca el nu vrea, inseamna ca-si iubeste prietena. Totusi, apropie-te incetul cu incetul de el, ca atunci cand se va desparti de prietena lui, tu sa fii prima pe care o va alege ca "pereche". happy Succes! Fundă?

| Catecrs a răspuns:

Nu este indicat sa intri peste ei, ar fi un gest cum se zice mai nou "curva". Ce vrei tu este sa aiba o parere buna despre tine. Daca nu te-a remarcat pana acum nu cred ca are rost sa intri in relatia lor. Daca se vor desparti se vor despartit daca o sa te remarce o sa te remarce nimic nu este cert. Incearca si tu sa gasesti alt baiat, ca nu toti au prietena, si sunt atatia pe lume. Mult noroc.

| ynna93 a răspuns:

Pai tie ti-ar placea sa se bage cineva intre tine si prietenul tau? Nu cred. Asa ca asteapta daca vrei sa vezi daca merge relatia dintre ei, daca nu merge si se despart poti incerca tu sa intri in convorbire cu el.

| R0011 a răspuns:

Pai daca te bagi intre ei, automat le distrugi relatia. daca tu ai fi cu un baiat, ti.ar placea sa vina alta fata intre voi? Nu cred. Plus ca astfel ai putea inrautati lucrurile. Daca el intr-adevar o iubeste pe prietena lui, iar tu te bagi, s.ar putea ca dupa sa fie cam suparat pe tine, adica nervos, si te indeparteaza tot mai mult. Asteapta momentul potrivit.