| anonim_4396 a întrebat:

Imi place foarte mult sa port cercei, sunt accesoriile mele preferate, problema mea este ca atunci cand ma pieptan nu prea am grija si imi agat cerceii, de aceea mi s-a cam marita gaura la o ureche, mi-as face alta mai sus dar ma tem sa nu arate disproportional.De aceea cand imi aleg cerceii am grija sa fie usori ca sa nu imi traga urechea in jos. Voi ati patit asa ceva? Ce ar trebui sa fac, sa las gaura respectiva sa se astupe si sa imi fac alta? cred ca ar lua fff mult timp. App. voi cate perechi de cercei aveti si cum ii asortati? happy

2 răspunsuri:
| Georgianna3723 a răspuns:

Trebuie ca o perioada de timp sa nu mai porti cercei. Nu atat de mult incat sa se astupe, doar pana se va reface. Apoi poti purta din nou cercei, dar incearca sa ai mai multa grija cand te piepteni. Daca totusi nu reusesti, pune-ti cerceii dupa ce te-ai pieptanat.
Am avut cercei cam in toate culorile, cu multe modele, dar am prostul obicei sa imi pierd dopurile de la ei, asa ca acum nu mai am la fel de multe perechi. Insa am bijuterii incepand cu cele hande-made pana la cele veritabile. Imi place mult sa le combin!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, mi s-a intamplat si mie.acum gauta mea e marecrying. cel mai bine e sa ti-o lasi sa se astupe, eu nu am avut rabdarelaughing. si inca port cercei... dar te sfatuiesc sa nu mai porti(cred ca iti va fi foarte greu, pobabil imposibil)big grin.si mie mi-a fost, dar cum sunt o fire care nu a putut rezista, am ai purtat.Am cam 10-20-30 de perechiwinking... tu cate ai? sper ca ti-am fost de ajutor