| PrafDeNutellaCuGustDeCremitaAmestecataCuNesquik a întrebat:

Imi poate explica cineva despre epilarea cu benzi de ceara?
Cam cat costa, cat de benefice sunt, cum e folosesc, tot! Din proprie experienta, de preferatwinking

Răspuns Câştigător
| CrazyGirlinRain a răspuns:

Eu mi-am luat un kit de epilare cu ceara de genul acesta...
http://www.epilatpro.ro/......-home.html

E usor de folosit, cand ai nevoie, bagi in priza sa se topeasca ceara si e gata de folosire. E mai usor cu ceara calda si benzi, decat cu benzile cu ceara rece din supermarketuri. Bineinteles, sunt si zone in care nu o sa te poti face singura. Dar cu ajutorul unei prietene, mamei, surorii (daca ai) o sa mearga. cat despre durere, o sa te obisnuiesti si o sa fie din ce in ce mai putina durere.
Plus ca mai si economisesti banisorii care ii dai la salon si te poti face oricand ai nevoie.
Sper ca te-am ajutat cu ceva.

2 răspunsuri:
| ovi93 a răspuns:

Cel mai bine sa sa mergi la un salon, am incercat singur dar crede-ma e o durere insuportabila si te face sa renunti, cel mai bine mergi la un salon costa in jur de 40 de lei maxim depinde de salon, si tine aproximativ 1 luna jumate depinde cat degroase ai firele de par cu cat mai groase cu atata cresc mai repede, dar nu mai repede de 1 luna iti garantez 100%big grin. Succes

| OaNa8690 a răspuns:

Am incercat si crede-ma nu functioneaza in totalitate adica firele de par le doar scurteaza nu le smulge si de preferat este sa te duci la un salon dar daca salonul nu intra in discutie cel mai bine este un aparat de ras...benzile de ceara cu tot cu crema costa intre 20 70 lei dar fara crema de dupa epilare am vazut si la 10... le poti folosi pe orice suprafata a corpului