| Airplane a întrebat:

Imi poate spune cineva va rog cum imi pot albi dintii fara sa merg la dentist? big grin

12 răspunsuri:
| dianafofiu a răspuns:

Sigur!
Pui putin bicarbonat de sodiu peste pasta de dinti si te speli normal. Fa asta timp de 5 zile si vei observa diferenta

funda plzzbig grinbig grin e primul raspbig grintongue

| Andradaa_3753 a răspuns:

@Denise
:*
Uite eu asa factongue
spala`te cu sare bruta, sau cu bicarbonat de sodiu cu zeama de lamaie, sau paste de dinti cu efect de albire >; d<
Succes:*

| draLmi a răspuns:

Si eu stiam aceeasi varianta doar ca la inceput trebuia sa inmoi periuta in zeama de lamaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu te iei dupa RALUKA si sa faci asta... sa iei sperma prietenului tau si sa o pui pe periuta, fa asta timp de 2 zile si ii vei avea super albi
.

| LostInDreams a răspuns:

Seara, dupa ce te speli pe dinti pune pe periuta niste zeama de lamaie si freaca dintii, repeta asta si dimineata timp de cateva zile pana ce obtii un rezultat.Si bicarbonatul are efecte de albire si curatare.Nu stiu ce efect are Colgate pentru inalbire, dar daca esti dispusa incearca, mie una sa stii ca Senzodine imi surade mai mult.Inca o metoda naturala ar fi sarea, gargara seara cu un pahar de apa rece cu sare curata bine si albeste.

http://www.apropo.ro/......or-4553789

http://www.csid.ro/beauty/dinti-mai-albi-in-cativa-pasi-4538109/

| Marlanu a răspuns:

Pui peste pasta de dinti sare din acea mai mare adica din aceea la sac. te speli de 3 ori pe zi timp de 1 saptamana si vei vedea,, albul sclipitor "

| Messyhair a răspuns:

Eu folosesc pasta de dinti whitening Sensodyne.Inainte de aceasta pasta, ma spal pe dinti cu o pudra pentru albit dintii cumparata de la faramcie.Costa pana in 10 lei. E foarte buna.La sfarsit folosesc si apa de gura Whitening.
Mai poti incerca :
-zeama de lamaie
-bicarbonat
-apa oxigenata
-sare grunjoasa(dar stiam ca asta e pentru gingii mai sanatoase)
Si cam atat. Apa oxigenata nu am incercat, stiu ca cei din afara folosesc aceasta metoda.Am auzit de la cineva.

| Psihiatra a răspuns:

Foloseshte blendamed 3D white pearl(nu e doar reclama de el), mesteca des guma(orbit white), mai ales dupa ce mananci, mananca multe mere happyeu cam asta fac happy

| Ирина19 a răspuns:

In nici intr-un caz sa nu faci chestiile astea cu lamiia, lamiia iti face dintii galbeni, chiar un medik dentist mi-a zis asta, sa evit lamiia...blendamed 3D white pearl la fel nu ajuta nimic, nu stiu ce solutie ajuta cu adevarat, daca aflu te anunt.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ma rog de ce nu vrei sa mergi la dentist?! Eu am fost la dentist si am dinti perfect albi, lasa leacurile si go la dentist daca vrei dinti albi:p

| Looran a răspuns:

Si ma rog de ce nu vrei sa mergi la dentist?! Eu am fost la dentist si am dinti perfect albi, lasa leacurile si go la dentist daca vrei dinti albi:p