| Copiliţă a întrebat:

- Îmi puteți recomanda o mască de par (făcută în casa )pentru hrănire folosită de voi?

3 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Ulei de cocos/ulei de masline/ulei de argan/ulei de migdale dulci/ulei de jojoba/ulei de ricin (alege ce ulei vrei tu, preferatul meu pentru par e cel de cocos) + miere + zeama de lamaie + galbenus de ou + vitamina A (se gaseste la farmacie, in jur de 3-4 ron).

Eu aplic masca asta pe toata lungimea parului, inclusiv la scalp (apoi imi acopar parul cu o cascheta de baie sau pur si simplu cu un prosop), stau cu ea minim 2h, apoi samponez de 3 ori, sa se duca foarte bine uleiul din par.

Acum tu o poti "personaliza" sa folosesti exact ce-ti place tie, dar important e sa contina un ulei pentru o buna hidratare big grin

| thalyslly a răspuns:

Galbenusuri cu ulei de masline iar supa clatire cu apa cu lamaie