| adela_5527 a întrebat:

Imi puteti explica si mie mai bine cum pot sa imi fac bucle rotind suvitele in jurul parului si dupa prinse cu agrafe si dupa le desfac.nu stiu exact.sau un link.pliz

2 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Iti alegi suvite de par nu foarte groase si pur si simplu le prinzi exact cum iti prinzi cocurile, ori aplici elastice ca sa nu se desprinda si sa se strice ori agrafe.Cand te plictisesti da-le drumul si vei avea o surpriza.

| ImASuperCereal a răspuns:

Se ia un smoc de par(de preferabil bucatie dorite ca sa fie ondulate)iei jumatatea de jos a lungimii parului(prnzi cu o agrafa locul de unde ridici parul) si o rotesti in jurul partii de sus pana la varf... le prinzi cu ce mai ai tu peacolo astepti vreo ceva vreme... le dai drumul si voila happy
PS:Sper ca intelegi ceva...nu prea ma exprim bine straight face