| Urma708 a întrebat:

Imi puteti recomanda o masca cu efect calmant (facuta in casa sau din comert) pe care sa o folosesc dupa curatarea tenului de impuritati?

Răspuns Câştigător
| RoxanaM a răspuns:

Pe o discheta dinaia de demachiat torni putin lapte si te stergi pe fata, curata tenul si il face catifelat.
Pui intr-un bol un galbenus de ou si tot cu o discheta aplici galbenusul pe fata, ajuta tenul pentru un aspect curat si sanatos.
Intr-un bol pui miez de castravete cu putina miere pana obti o pasta si ti-o pui pe fata, poti folosi si fructe.
Cam atat stiu eu, sper sa iti fie de folos.

| Urma708 explică (pentru RoxanaM):

Merci RoxanaM - foarte utile sfaturile.

6 răspunsuri:
| lavynya1 a răspuns:

Masca cu argila este cea mai buna! Iti cumperi argila de la farmacie, naturisti, supermarket... unde vrei tu.Costa 10 lei o galetusa de 1 kg cred. Pui intr-un bol 4 linguri de argila si vreo lingura jumate de apa si amesteci si aplici pefata vreo 15 min. E foarte buna si are efect calmant si de curatare si anti acnee si tot ce vrei. Cea mai buna masca dupa parerea mea ca e buna pentru toate tipurile de ten si pentru orice problema. Funda?

| dianalalala a răspuns:

De la Oriflame http://www.google.ro/......tp?/imgres r:2, s:16, i:107
Este foarte buna o am si eu a costa 10 lei si o gasesti cu sguranta si in urmatoarea brosura :)

| Urma708 explică (pentru dianalalala):

Multumesc pentru raspuns si pentru promtitudine happy

| Ely3 a răspuns:

Hey mierea este fff buna.Indeparteaza bacteriile are efect antibacterian funda?

| Urma708 explică (pentru Ely3):

Multumesc Ely3.