| Clopotzica a întrebat:

Imi puteti recomanda si mie va rog fumos o retata de slabit mai usoara dar eficienta? Ideea este ca trebuie sa merg si la scoala si e mai aiurea...As vrea daca se poate ca pana de Pasti, intr-o saptamana sa dau cateva kg jos
Ajutati-ma va rog!

8 răspunsuri:
| littleladybug a răspuns:

Cunosc o reteta de slabit cu care poti slabi 3 kg si asta daca esti cam sedentara. daca faci sport poti slabi si mai mult.

dimineata la ora 9 mananci un mar. La ora 11 mananci un iaurt natural(fara fructe). La ora 13 mananci supa strecurata sau supa de pui fara carne, iar la ora 17 mananci O felie de paine cu branza topita si in rest bei apa sau ceai neindulcit. recunosc ca e foarte stricta reteta dar este data de un nutritionistbig grin

| freehugs a răspuns:

Mananci dimineata bine si pe parcursul zilei mananci doar fructe si legume.si daca vrei sa dai vreo 4 kg jos mai faci si sporthappy
daca nu esti invatata cu astfel de regim si ai ameteli sau dezechilibrari incearca sa iei si calciu in tot acest timp...nu de alta dar e bine sa iei.

Eu ti-am recomandat dieta asta dar tii numai o saptamana.ca daca tii mai mult te imbolnavestitongue...multa bafta!

| freehugs a răspuns:

Nu iti recomand pastile de slabit...nu de alta dar nu sunt bune si mai dai si o gramada de bani pe ele...

| KristinnaKr a răspuns:

Depinde cati ani ai... daca ai peste 14 ia Pastila De Slabit... a luat mama dar ca asta dre' sa ti si regim. cauta pe net si mama a dat 6 kg jos :X:X:X

| Veve :X a răspuns:

Pai mananci foarte putin, fara sa renunti la ce iti place happy
incearca sa mananci paine neagra in loc de paine alba, nu manca dupa ora 18 doar fructe si legume, la scoala incearca sa mananci doar intr-o pauza si in celelate pauze poti manca un mar happy

Bafta :*

| Veve :X a răspuns:

Pai poti manca in continuare ce doresti dar intr-un mod mai echilibrat happy poti incepe prin a schimba painea alba cu cea neagra; nu mai manca dupa ora 18 decat fructe si legume; la scoala mananca doar intr-o pauza si in restul pauzelor doar cate un mar sau nici unul, aici depinde de tine happy

Bafta :*

| blondix_2927 a răspuns:

Si eu vreau sa slabesk pana de Pasti, si saptamana asta vreau sa nu mai mananc aproape delocwinking astept rezultate :d bine si ma plimb si cu bicicleta si putin sport de camera.

| andvlifestyle a răspuns:

Dimineata incearca s mananci numai fructe si s bei ceai sau suc cat mai natural, la pranz supe si mancaruri mai usoare cu legume si seara la fel, si daca cauti pe youtube 8 minutes abs/ feet/ etc. si faci in fiecare seara o s reusesti. mama mea chiar a slabit vizibil in 1 luna (secretul e micul d jun- eu daca manac fructe din\mineata nu ma ingras) sper s reusesti :p
kiss