| KanameKuran a întrebat:

Imi puteti recomanda un rucsac pentru laptop (15.6" sau 17.3") impermeabil si sub 200 de lei?

10 răspunsuri:
| KanameKuran explică (pentru GabiDumitrescu):

Multumesc, dar este prea scump + nu e impermeabil :/

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru KanameKuran):

Tu vrei sa scrie impermeabil in romana? Tu prin water repellent ce intelegi? In alta ordine de idei, ia unul de-ala normal si poarta la tine un sac de gunoi suficient de mare cit sa incapa rucsacul in el. Problem solved!

| KanameKuran explică (pentru GabiDumitrescu):

Water repelant = respinge apa, cand curge apa pe el(cativa stropi, nu cantitati mari, ploaia nu e considerata ca fiind cativa stropi) se prelinge, ca pe un geam. Water resistant = rezista la contactul cu apa, majoritatea telefoanelor sunt water resistant(daca cade un pahar cu apa pe ele, nu se intampla nimic, daca le scapi in piscina nu se intampla nimic, atat timp cat le usuci bine si nu le lasi in apa foarte mult timp). Water proof = impermeabil (nu lasa sa treaca apa, indiferent de cat timp il lasi in apa. Un prezervativ poate fi considerat impermeabil, pentru ca nu lasa lichidele sa treaca prin el)

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru KanameKuran):

Fix cam asa ceva. Tu vrei sa faci baie cu rucsacul ala, sau cum? Legat de water proof, sunt niste certificari. Mai toate device-urile water proof nu poti sa le lasi un timp indefinit in apa.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ete si waterproof. Free shipping, in cel mai rau caz mai platesti TVA+8 RON la vama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ghiozdan de scoala

| CsGO16 a răspuns:

Mai bine cumperi in piata