| lyTTTT a întrebat:

Imi puteti recomanda va rog frumos cateva produse de ingrijire a paruluithinking chestii care sa-l faca mai des sau nu stiu, vreo masca de par ceva si chestii folosite pentru protectie impotriva placii? :d multuumescc :*

4 răspunsuri:
| xXxV4mPiR3xXx a răspuns:

Am gasit ceva pe internet pe baza de ou : (galbenus de ou )

Ingrediente de care aveti nevoie: 1 galbenus de ou si 1 cana de lapte. Bateti galbenusul de ou pentru cateva minute dupa care adaugati laptele. Puteti adauga si o jumatate de lingurita de sirop de trandafiri daca aveti asa ceva la indemana. Aplicati solutia rezultata pe tot parul, concetrandu-va in special pe capetele firelor. Lasati masca sa penetreze scalpul pentru 10-15 minute dupa care spalati parul ca de obicei.

Masca de par cu avocado :

Ai nevoie de o jumatate de avocado copt, o jumatate de banana, un galbenus de ou si o lingura de ulei de masline. Amesteca toate aceste ingrediente si aplica pe parul umed. Lasa masca sa actioneze o ora, apoi spala-te cu un sampon pentru par normal.
Sper ca te-am ajutat! happy

| callie2 a răspuns:

Pentru styling produsele tigi sunt super bune.
ca masti naturale poti folosi ulei de masline incalzit si lasat pe par o ora macar, ulei de masline combinat cu ulei de ricin, vitamina b, miere si galbenus de ou lasat macar o ora pe par. la fel si uleiul de cocos, e super bun. pentru protectie termica e bun orice spray. eu am avut de la wella, alfaparf, fudge. citisem la un moment dat ca iti poti face si singura amestecand putin balsam de par cu apa da nu am incercat. ca masti din comert sunt super bune cele pe baza de ulei de argan sau placenta si cele de la nivea, pentru mine sunt super bune. funda?

Răspuns utilizator avertizat
| iloona a răspuns:

Buna! depinde ce tip de par ai tu, eu am parul fin si de o luna folosesc un sampon de la nioxin care mi-a dat mai mult volum la par, adica mi se pare ca am mai mult par si firul pare mai gros.cat despre protectie placa, am un spray de la wella si este super! dintre toate pe care le-am incercat, de asta sunt cea mai multumita.happy