| ClassyAndSassy a întrebat:

Imi puteti spune doua lucruri?
1.Care vor fi cuplurile de la final in Violetta?
2.Ce se va intampla la final in Violetta?
Violetta de la Disney Channel.

48 răspunsuri:
| DontDifferent a răspuns:

Uite cel mai important angy ii da lui german(tatal violetei) un m3player si asculta o melodie, atunci german isi da seama ca are vocea mamei sale si o lasa sa cante

| elsafrozen a răspuns:

1.Violetta si Tomas, Maxi si Naty si Cami si Brodway
2. Tatal lui Vio vrea sa o duca in mijlocul desertului,dar cand isi i-au raman bun(german si Angie),Angie ii pune un stic cu melodia,, En mi mundo", el il asculta, iar in loc sa o duca la aeroport o duce la spectacol.
Se canta,, ser mejor'' si atunci se termina

| Ciocolina a răspuns:

Iit spun sigur care sunt cuplurile de la sfarsitul sezonului doi: Vio si Leon; Fede si Ludmila; Brodwey si Cami; Maxi si Naty; Ramallo si Olga; Marco si Fran.
La finalul sezonuli 2, la sfarsitul show-lui de final de an, Vio si Leon se saruta!
Uita-te pe plylist-ul meu ca sa te confirmi.

| 002010102010 a răspuns:

Cuplurile vor vi : Brodway si Camila. Marco si Francezca. Federicosi Ludmila.Maxi si Naty. Leon si Violeta

In sezonul 2 din Violetta, cuplurile vor fii:

La inceput, cand Vilu se cearta cu Leon (nu stiu pe ce principiu ca nu inteleg spaniola inca) Violetta pana prin episoadele 60 sau 70 este cu Diego. Nu am inteles cu ce o minte Diego pe Vio, dar oricum, ea afla ca acesta o minte si se supara, se desparte de el si ramane cu Leon pana la final.
Multe lucruri si scantei se intampla intre toate cuplurile!

PERSONAJELE CARE AU FOST IN SEZ 1 SI NU SUNT IN SEZ 2:
sez2
Marco - iubitul Francescai
Lara - fata mecanica a lui Leon de la motocros.
Diego - foarte tubeist si mort dupa Violetta.
Esmeralda - este pusa de Jade si Matias sa o interpreteze pe Maria ca German sa se indragosteasca de ea, apoi sa il paraseasca ca ei (Jade si Matias) sa il recucereasca pe German.
Amber - fata Esmeraldei

CUPLURILE DIN SEZ2 SUNT:
Maxi si Naty
Francesca si Marco
Violetta si Leon
Ludmila si Federico

La final se dovedeste ca Diego este fiul lui Gregorio. La spectacolul de fina Violetta si Leon se saruta si raman impreuna!

SFARSIT! happy

Sper ca te-am ajutat! :*

| LauraPaty a răspuns:

Tocmai am vazut pe internet ultimul episod (ep 80) din Violetta sezonul 2, era in spaniola dar tot am inteles. Iti spun ca se afla ca diego este fiul lui gregorio si ca a facut un plan cu ludmila impotriva violettei si vio a aflat si s-a despartit de el, naty a ramas cu maxi iar ceilalti nu prea am inteles cine cu cine a ramas. la spectacolul de sfarsit de an leon i-a facut o surpriza violetei si l-a adus pe tatal ei la spectacol si a cantat la pian, lara s-a despartit de leon si chiar la sfarsit leon si cu violeta s-au sarutat si au dat de inteles ca au ramas impreuna. Si asa s-a terminat Violeta2. ( s-ar putea sa urmeze si violetta 3!)

| ღCARMELAღ a răspuns:

Cuplurile de la sfarsitul sezonului 2:
Violetta-Leon
Diego-Ludmila
Francesca-Federico
Maxi-Naty
Herman-Angie
Leon o cere in casatorie pe Violetta

| rebecusca a răspuns (pentru AppleWhite):

Pai,Diego,probabil chemat de Ludmila(se cunosc de cand erau mici), impreuna cu Ludmila vor s-o dea afara pe Violetta de la studio. Leon afla devreme planul lor, dar Violetta nu-l crede.Totusi,in episodul 75, Violetta ii aude pe Leon si Fran vorbind, si dupa ce ei pleaca din camera, ia telefonul lui Leon si vede dovada planului lui Diego si al Ludmilei.
Intr-un video am vazut ca Diego ii spune ca o iubeste pe Violetta iar dupa ce discuta cu Violetta despre,, tradarea''lui, Diego plange.Deci,la inceput o vede ca o prada usoara, dar pe parcurs se indragosteste de ea
Si, dupa ce afla de planul lor, Federico se desparte du Ludmila iar Ludmi si Diego se saruta(cred)

| Buu_Andrea_1995 a răspuns:

1. Vio va fi cu Tomas, GERMANCU va fi cu Angie, Maxi cu Nati
2.VIO va fi cu Leon, Giego cu Lara, Cami cu Maxi, Fran cu Marco, si cam atat stiu pa va pup

| Buu_Andrea_1995 a răspuns:

1. Vio va fi cu Tomas, GERMANCU va fi cu Angie, Maxi cu Nati
2.VIO va fi cu Leon,Giego cu Lara, Cami cu Maxi, Fran cu Marco, si cam atat stiu pa va pup

| Buu_Andrea_1995 a răspuns:

1.vio-tomas
leon-singur
cami-browdyy
2.vio-leon
diego-lutmila
francesca-marco
cami-maxi
nati-federico

| 1FanVioletta a răspuns:

In sezonul 1.
Violetta -singura
Leon-singur
Tomas-singur dar pleaca in Spania
Ludmila - cu nimeni etc.
In Sezonul 2
Violetta -Diego dar in inima ei il iubeste pe Leon
Leon - Lara dar ii va sune adevarul aceste sunt cuvintele lui, Violetta vreau sa fiu cu tine mereu
LUDMILA-SINGURA DAR REAPARE FEDERICO SI LUDMILA SE INDRAGOSTESTE DE EL
FRANCESCA -CU MARCO UN BAIAT IDEAL PENTRU EA
CAMILA -LA INCEPUT CU BRODWEY DAR LA FINAL CU MAXI
DACA TE INTERESEAZA VA FII CHIAR PESTE SEZONUL 7 IN ACEST SEZON[adica 7 SE CASATORESTE CU LEON

| Karynamaria a răspuns:

Violetta-Leon
Francesca-Marco
Maxi-Camilla
Ludmilla-Federico

| Fly2Sky a răspuns:

Va dau un sfat :
uitati-va pe Wikipedia

| CrissuCrissPwpic a răspuns (pentru Tudor_Maia_1977):

Marty nu e fata ta!

| Crystyna13 a răspuns:

1. La finalul sezonului 1 Violetta nu rămâne nici cu Tomas, nici cu Leon, dar la începutul sezonului 2 Vio mvrea să fie cu Leon pentru că-şi dă seama că-l iubeşte, dar apare Diego care până la urmă îi desparte. Vio va fi cu Diego, iar leon cu Lara. Până aproape de sfârşit când Vio şi Leon îşi dau seama că nu pot sta unul fără altul şi se împacă. Deci cuplurile la finalul sezonului 2 vor fi : Leon şi Vio; Naty şi Maxi; Marco şi Francesca; Matias şi poliţista (nu ştiu cum o cheamă); Olga şi Ramalo; Ludmila şi Federico (nu-i oficial)...
2. la finalul sezonului 2, Vio e foarte tristă din cauză că s-a îndepărtat aşa de mult de tatăl ei, dar cu ajutorul lui leon, Vio şi tatăl ei se vor reuni cântând o melodie în spectacolul de la sfârşitul anului, o melodie în care o parte e scrisă de Maria (mama Violettei), o parte de tatăl Violettei şi o parte de Vio. Iar la terminarea show-ului Vio şi leon se sărută. Adică în ultimul episodu cam toţi se sărută (cuplurile pe care ţi le-am spus mai sus, mai puţin Fede şi ludmi care se sărută printre ultimele episoade).

| nicol1998 a răspuns:

Leon va ramane la final cu vio German cu Jade Fran cu Marco Camila cu Broduiei

| Adriana28ioana a răspuns:

In sezonul unu Violetta nu va ramane cu nimeni, iar Tomas pleaca in Spania pentru ca i s-a ivit o oportunitate de a inregistra un album.German se hotaraste sa nu mai plece din Buenos Aires si o lasa pe Violetta sa cante si sa mearga la studio.Naty ramane cu Maxi.
In al doilea sezon violette se impaca cu leon la inceput si apoi se cearta cu el din cauza lui Diego.Pe urma Violetta se imprieteneste cu Diego si apoi vor fi impreuna, dar Diego sta cu Vio doar pentru a o da afara de la studio pentru ca a facut un pact cu Ludmila. Diego pana la urma se indragosteste de Vio, dar ea afla adevarul datorita lui Leon care se despartise de Lara.La sfarsitul sezonului Violetta este cu Leon,Naty cu Maxy,Francesca cu Marco,Olga cu Ramalo, Ludmila cu Federico si Brodwei cu Camila.A si Angie pleaca in Franta, iar Diego afla ca Gregorio este tatal sau.
In sezonul trei Violetta si Leon se despart, apare noi personaje mama Ludmilei, o fata Gery care e indragostita de leon si se alieaza cu Alex care e indragostit de Violetta si amandoi fac tot posibilul ca Vio si Leon sa nu se impace. Dupa ce se despart Violetta impreuna cu Francesca se deghizeaza si se duce le Leon.El se indragosteste de Violetta deghizata si cand afla ca e ea se supara pe ea si trece mult timp pana o iearta, dar nu o sa fie impreuna.Angie se intoarce,Antonio moare,Pablo nu mai lucreaza la studio,Herman se casatoreste cu mama Ludmilei,Marco pleaca la Londra,Naty cu Maxi se cearta, dar se impaca apoi, Francesca este impreuna cu Diego, Violetta renunta de a fi imaginea YUMIX si Ludmila va fi imaginea YUMIX si amare Feipe care se indragosteste de Naty. Leon renunta la studio si cu banda lui semneaza un contract cu o casa de discuri, iar ei face un sow la care participa elevi de la studio, iar la sfarsit violetta canta un solo si Leon se duce cantacu ea si o saruta.Alex cu Gery se saruta si ei.De aici nu mai stiu ce se intampla pentru ca nu se mai filmeata in timpul sarmatorilor.
Sper ca te-am ajutat!