| EvangelineDS a întrebat:

Imi puteti spune niste metode pentru decolorarea parului? Vrea doar sa il deschid cu (,) cateva nuante, culoarea mea naturala este saten inchis.Si cu ce imi poate afecta parul?

4 răspunsuri:
| mihaituneup a răspuns:

Matusemea nu sa vopsit, decolorat nici macar o data, are 60 de ani si nici-un fir alb si il are chiar des spre deosebire de cealalta matusa care are tot 60 de ani si are parul 70% alb si mai rar, a inceput sa se vopseasca pe la 45 de ani.
E decizia ta...

| AlexandraPink a răspuns:

Apa oxigenata sau decolorantul de par, dar amandoua ard firul de par si il degradeaza. Si decat sa il decolorezi singura, mai bine mergi la un salon.

| Bondarel99 a răspuns:

Daca vrei sa nu il strici foloseste macar o vopsea fara amoniac si alege un blond inchis sau mediu daca vrei sa-ti iasa un saten deschis spre blond.Cu metodele alea naturale nu vei reusi niciodata pentru ca alea functioneaza doar pe par blond si nu deschid mai mult de 1 ton.

| alincik900 a răspuns:

Dupa mai multe folosiri se observa efectul :http://alincik-md.blogspot.com/......ui-in.html