| Elena_9918 a întrebat:

Imi puteti spune si mie cateva solutii m-i se rup unghiile foarte repede se exfolieaza? cum pot sa fac sa nu se mai exfolieze? un sfathappyhappydau fundita:-d

Răspuns Câştigător
| 123456 a răspuns:

Pai tinetile in zeama de lamine ca ti se si albesc si da-le cu lac transparent nu se mai exfoliaza asa fac si eu :d ast fundita :dkiss

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ulei de ricin, măsline sau lacuri cu vitamine din farmacie.
Pa, pa.

| Denisa a răspuns:

Uite, si mie imi erau unghiile moi si mi se exfoliau. De cateva luni ma dau cu un strat de intaritor si apoi cu 2-3 straturi de lac. Crede-ma ca nu mi' s-au mai rupt niciodata unghiile:* Poti incerca.

| anyka18 a răspuns:

Este bine sa consumam multe verdeturi, legume, fructe (care sunt bogate in vitamina A), nuci, alune si legume verzi - pentru aportul de vitamina E, oua, migdale, soia si cartofi dulci bogate in biotina. Nutritionistii ne recomanda toate acestea pentru ca vitamina A, E si biotina formeaza un complex care ajuta la intarirea unghiilor. Evident este foarte importanta pentru organism (nu numai pentru unghii) si hidratarea, care consta in consumul zilnic a 2 litri de lichide.

| euuuuuuu6 a răspuns:

Incalzesteti intr-o oala, nu stiu ceva mic ulei(de mancare) cat sa poti rezista si tineti mana in acel ulei incalzit. se intaresc f bine. eu mi-am facut cam de 2-3 ori pe saptamana.

| MsGossier a răspuns:

Iti recomand Perfectil supliment alimentar. Aveam si eu aceeasi problema si dupa ce am luat 10 capsule unghiile mi s-au intarit foarte mult. Il iau in continuare pentru ca e foarte bun.

| byoana a răspuns:

Si eu eram in aceeasi situatie si mi-am luat o crema pentru maini si unghi.Nu conteaza ce crema iti ei conteaza sa te faci mereu cu ea.

| mihaela999 a răspuns:

Uleiul de ricin este cel mai bun dar trebuie cumpart de la farmacie dar nu este scump ci vreo 5 lei. te dai cu el cu o pensula pe unghii si tii o ora apoi te speli cu apa calduta.succes.

| Essence a răspuns:

Exista lacuri speciale de unghii pentru intarirea acestora ( si automat sa nu se mai exfolieze ) cele mai bune le gasesti la AVON. in revista. poti da comanda si NU sunt foarte. foarte scumpe. ma gandesc ca oricine si le poate permite.
Foloseste lac de unghii ( nu neaparat de la avon ). foloseste-l cu incredere. nu se mai rup unghiile, le intareste. Un mic truc : Daca vrei sa te dai cu oja, da mai intai cu lac pe unghia curata si apoi cu oja. Sper ca ti-am fost de folos.
pa love struck >big grin

| Marcela a răspuns:

Date cu intaritor de unghii :P
sau. uite aici cateva idei;;)

http://www.kudika.ro/comentarii/articol/10023/EXFOLIEREA-UNGHIILOR.html

http://www.naturaplant.ro/forum/exfolierea-unghiilor-t2471.html

http://www.mayra.ro/......medii.html

citeste si tu.vezi ce remediu ti se pare mai bun;)
fundita?;;)

| Deutza_4524 a răspuns:

Pai foloseste lichid importiva exfolierii de la avon pret 12 leihappy
este foarte bun, unghiile ti se vor intari si iti va creste mai repede, foloseste cu incredere:*
fundita?big grinD