| valeriana a întrebat:

Imi creste parul foarte repede, mai ales cand e foarte cald. Desi ma epilez cu aparatul de epilat, parul in continuare creste la fel. As vrea sa fac ceva sa ii incetinesc cresterea. Mentionez ca vara, din cauza caldurii, de la umiditate, apa el creste mult mai repede decat in celelalte anotimpuri. Exista asa ceva?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Epilează-te in continuare, eventual incearcă procedeul cu laser

| alina2k18 a răspuns:

Ce inseamna repede? In 7zile?
Daca il smulgi cam dupa 10zile incepe sa se simta, daca a fost doar rupt - patesc si eu - cam dupa 3zile asa.
Eu am zone in care nu mai creste deloc dar fac 15ani cam asa de cand tot epilez.
Doar cand nu tin pielea cum trebuie si firul e rupt creste mai repede, altfel acelasi ritm si iarna si vara.