| jolie a întrebat:

In afara de un periaj regular si sarea de bucatarie imi puteti spune cum sa-mi albesc dintii? ma spal in fiecare zi pe dinti dar tot galbeni ii am cred ca de la tigari vreau ceva sa functioneze funda

5 răspunsuri:
| Fireheart1996 a răspuns:

Normal ca de la tigari...

| ButterflyWings a răspuns:

Poti incerca sa adaugi la sare si bicarbonat de sodiu; cel folosit in bucatarie

| Emeraude a răspuns:

Pai in primul rand, efectul nu poate fi stopat decat inlaturand cauza, asa ca stii ce ai de facut!winking
In al doilea rand, poti face un detartraj dentar profesionist si sigur la stomatolog.
Insa daca te-ai lasa de fumat si te-ai spala zilnic, de 2 ori pe zi cu sare, in 2-3 saptamani ai avea rezultate! Poti incerca si bicarbonatul de sodiu, pastele de dinti care albesc dintii, insa eu recomand cu caldura vizita la stomatolog cu care sa discuti pe aceasta tema.
Succes!

| Derye a răspuns:

Petele lasate de nicotina sunt foarte greu de indepartat pentru ca intra in smalt.
Renunta la fumat.

| blue-star a răspuns:

Salut! Si eu am avut aceeasi problema, doar ca la mine cauza a fost apa minerala.
Un detartraj te va scapa in 15 minute de problema asta.
Dupa aceea va trebui sa folosesti o pasta de dinti withening de la Colgate sau Blendamed, dar sa aiba efect de albire.
Tartrul este doar niste piatra care se aduna pe dinti si da aspect de galbeneala.
Take care!
imi dai funda?