| anonim_4396 a întrebat:

In cat timp cresc unghiile ca sa ajunga la un nivel mediu?

Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Bună! happy
Unghiile cresc aproximativ 2 milimetri pe lună.
Dar gândeşte-te la un lucru:pe măsură ce cresc unghiile va trebui să le scurtezi din diverse motive:exfolieri,pete,dorinţa de a modifica forma,etc.
Atunci când le scurtezi pe parcursul creşterii nu le tai cu totul, ci doar puţin. De fapt nu le tai, le pileşti.
Deci din cei 2 milimetri care creşte unghia într-o lună, unul nici nu se mai ia în considerare.
Acum... după introducerea asta care nu ştiu dacă ţi-a folosit sau nu, am să îţi răspund la întrebare.
Ca să ajungă la un nivel mediu unghia are nevoie de aproximativ 3-4 luni. Iar nivel mediu înseamnă cam 3-5milimetri.(Cred). Unghiile mele au 5 milimetri şi nu le-am mai avut foarte scurte(sub 1mm) din luna martie. Practic se consideră mai puţin de 1mm pe lună.
Oricum nu uita:♥3-4LUNI♥ e răspunsul meu.

1 răspuns:
| bug94 a răspuns:

Cred ca depinde de la o persoana la alta