| blackporcelain a întrebat:

In cat timp pot sa slabesc, in talie si la aripioare si la pulipite? pentru ca acum nu imi pasa daca sunt slaba sau putin grasuta pentru ca fac niste exercitii pentru a ma inalta(imi propun sa cresc 14 cm in 2 ani)doamne ajuta si app dati si sfaturi pentru cum ma pot inalta mai repede(am 14 ani), revenind la subiectul initial, as vrea sa stiu in cat timp pot slabi o greutate considerabila(sunt dispusa sa lucrez intensiv) mersi pentru ca ati citit tot... daca imi spuneti cum sa ma inalt si sa slabesc dau funda+vot

Răspuns Câştigător
| buzeduulci a răspuns:

Ca sa te inalti, m mergi cu bicicleta, alearga, stai atarnata de scara de la sala sau de o barna. are efectewinking
ca sa slabesti mananca legume si fructe de sezon, carne de vita, aia doar la cuptor sau pe gratar sau fiarta[daca iti place] si multe salate. poti manca o data pe zi [carne de vita+ salata de legume] si spre seara mananca fructe. ATENTIE! nu combina Carnea cu Branzeturi niciodata! ingrasa foarte mult! si de asemenea carnea nu o combina nici cu Cartofi!
a si. sa nu te dai pe pastile de slabit. laughing. sunt naspa.
daca faci si miscare si tii dieta de mai sus, vei arata super.
poti de asemenea sa mananci o inghetata dar o data la saptamana. happy Ce e mult ingrasa laughing
Dulciuri vezi sa elimini de tot, si painea, si ai grija ca zaharul sa fie cat mai natural: adica stors din fructe.
poti slabi si daca mananci macar o data in zi un suc de fructe[ din ala facut acasa la robot].

cam atat. sper ca te-am ajutat.

Fundita?batting eyelashes :*:*:*:*

7 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

Si eu trec prin aceste momente.
am incercat pastile o gramada pentru inaltare si slabire.si au avut efect.

si am luat-o incetisor si deja am slabit 3 kg luna asta si sper la mai mult. vreau sa ma vad macar la 54 kg:X
acum am 64sad
sper sa iti atingi obiectivele.
a si faza cu inal; tatu: in primavara aveam 1.55 si dupa ce am mers la sala si am alergat, am mers pe bicla si am stat atarnata am ajuns la 1.59 happy
Si mai poti face si basket. Ala te inalta foarte mult. happy

| buzeduulci a răspuns:

Bai @Ghesi incultule! laughing
sa stai atarnat in maini. nu cu picioarele. sa stai cu picioarele in jos.
asa te inalti.
Si crede-ma am o varsta. taci dracu din gura si vezi-ti de ale tale.
Eu stiu pentru ca am trecut prin aceleasi momentewinking

Unele persoane nu mai cresc dupa 18-19 aniwinking

| buzeduulci a răspuns:

N`au avut efect * laughing

| buzeduulci a răspuns:

Alea cu n`au avut efect erau pentru pastile. rolling eyes

| buzeduulci a răspuns:

Sa stai atarnata cu mainile de bara, si sa stai cat mai dreapta, cu varful picioarelor in jos!winking

timp de 15 min pe zi happy

| buzeduulci a răspuns:

Ghesi, si proasta/ prost e cel care te-a imbracat azi dimineata!winking

| Gstefan a răspuns:

@ blackbarbie
"Ca sa te inalti, m mergi cu bicicleta, alearga, stai atarnata de scara de la sala sau de o barna. are efecte "

Cum poti fi atata de proasta, tu vrei sa imi spui ca, daca eu as sta atarnat toata ziua cu capu in jos am sa cresc in inaltime? Tu ai macar o idee cum functioneaza dezvoltarea unui organism?

Ai doar 14 ani, ai destul timp pana la 20 sa te dezvolti, inaltarea se face la fiecare persoana la o anumita varsta, poate tu o sa te inalti doar pe la 18 ani. Nu mai crede toate prostiile astea ca o sa ajungi ca inteligenta asta de sus.