| anonim_4396 a întrebat:

In ce consta sa fii reprezentant Avon?
Si cam cat castigi din asta?
Funda

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La avon merita sa te bagi numai daca ai multi prieteni sau cunostinte care sa cumpere de la tine. Daca nu vinzi nimic, nu primesti nimic. Si la avon nu se castiga bani. Daca ai succes si vinzi, primesti cadouri diverse chestii : parfumuri, fonduri de ten si ce se mai gaseste prin catalog. Dar ei decid ce cadou primesti. Nu decizi tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Preiei comenzi in valoare de o anumita suma, strangi bani de la cei carora le-ai luat comenzile, trimiti comanda, o primesti, dai produsul si gata.
La inceput primesti doar monstre. Pe parcurs, cu cat comanda e mai mare si tu ai mai multa vechime, primesti parfumuri, creme, produse cosmetice.
Chestia este sa cunosti multa lume

| ihacoswhy a răspuns:

Trebuie sa preiei comenzi in valoare de o anumita suma, strangi banii de la persoanele de la care iei comenzi, predai comanda si banii la Avon, ei iti aduc produsele, tu le livrezi la cei care ti-au facut comanda. Nu te alegi cu mare lucru la inceput, niste monstre, niste reduceri. Nu merita sa te apuci, decat daca te tii de acest "job" si daca ai o gramada de cunostinte, prietene, ca sa ai la cine sa faci comenzi. Si partea cea mai minunata e ca atunci cand renunti sa mai fii reprezentant, te alegi cu nenumarate mesaje in care te intreaba daca vrei sa te intorci, ca daca faci nu stiu ce comenzi in valoare de nu stiu ce suma primesti aia etc. Totusi stiu o fata de la mine din liceu care este reprezentant si ii merge bine. Depinde de tine. Bafta!

| SandicaGabriela a răspuns:

Buna draga mea,

Sunt in Avon de 8 ani de zile si iti pot spune clar ca pot fi sursa ta de venit in aceasta perioada. Te pot ajuta sa castigi minim 450 lei in 3 saptamani + discounturi de 40% la comenzile tale si cat mai multe cadouri. Pentru alte informatii nu ezita sa imi scrii pe gabriela.sandica@gmail.com.
Te astept cu drag in echipa de vanzari.