| Corina_Ivan_1995 a întrebat:

În ce farmacie îmi pot da gaura in ureche(cartilaj)?

9 răspunsuri:
| wertori a răspuns:

Nu poti sa iti faci gaura in ureche in nicio farmacie. Pentru asta trebuie sa te duci la un salon de piercing-uri si tatuaje sau poti intra pe Youtube ( ear piercing tutorial ), iar la farmacie te duci si iti cumperi o branula sau o seringa ( ii vei folosi doar acul). Bafta!

| Corina_Ivan_1995 explică (pentru wertori):

Mulțumesc mult

| Rocsid a răspuns (pentru wertori):

Mda...si sa isi atinga un nerv si sa faca o pareza!
Hai sa ne operam singuri de apendcita!
La salon folosesc ace speciale pentru piercing..nu catetere( nu exista branula)
Oamenii aceia au cursuri in care au invatat anatomie de numa si au dat bani grei.
plus ca la salon poti cere anestezie locala cu lidocaina...un salon ar trebui sa iti puna asa ceva la dispozitie...si cremele pentru intretinere

| wertori a răspuns (pentru Rocsid):

Eu i-am dat o parare. Si, ca fapt divers, acest lucru se poate face si acasa, cu obiecte sterile, piercing din titan ( ps : dezinfecteaza toate aceste ustensile cu spirt, daca doresti poti arde capatul acului cu focul de la bricheta, apoi sa-l stergi cu putina vata in imbibata in spirt).
In primul rand dai o informatie total gresita si sperii saraca fata! Nu faci pareza daca iti dai o gaura in ureche, desteapto! In cel mai rau caz iti se poate infecta daca nu este spalat pe maini bine cand iti faci gaura, sau obiectele pe care le folosesti nu sunt corect sterilizate.
Data viitoare iti sugerez sa-ti tii gura inainte sa mai vorbesti aiurea!

| wertori a răspuns (pentru wertori):

Si da, exista branula, dar cine stie, din ce paraseala de sat vii de n-ai auzit de asa ceva, ori nu ai gasit la singura farmacie de la 30 de km de satul tau, si aia exagerat de prost aprovizionata!

| Rocsid a răspuns (pentru wertori):

Spuse, mucoasa...

| Rocsid a răspuns (pentru wertori):

Desteapt-o *

| Corina_Ivan_1995 explică (pentru Rocsid):

Nu există nervi în cartilajul urchii, se vede că nu prea ai fost la școală...

| micutdragut a răspuns:

De obicei la saloanele de tattoo poti sa-ti faci piercinguri. Intreaba mai intai daca folosesc ustensile sterilizate