| superpissy40 a întrebat:

In seara asta imi fac baie pe cap.Maine este scoala altfel si mergem la un film.As vrea sa imi fac parul ondulat(in asa fel incat dupaia sa il pot indrepta ca sa il am din nou drept). Nu am placa de par, nici ondulator, nici moate din acelea si nici bigudiuri.Stiti vreo metoda cu niste fasii de foaie A4? Asa vazusem eu o data pe un site.

Răspuns Câştigător
| Here4u a răspuns:

Cand este parul mai ud, il impletesti intr-o coada.Sau cand este ud, ud iei creioane si iei suvite de parul si invarti pe creion apoi bagi varful creionului in cap, asa in par pe o parte si scoti pe partea aia dar ceva distanta sa fie.Si sa stii ca iese! Funda! A si...Mult succes si vizionare placuta maine! Pa-pa!

6 răspunsuri:
| Metamorphose a răspuns:

Improvizezi moațele. Eu asa am făcut inainte de am cumpăra din alea cum trebuie``.

| georiana a răspuns:

Iei cate o suvita de par si o rasucesti pe fasia de foaie, apoi legi fasia cu ata si o lasi ceva timp asa. apoi o desfaci si iti ramane ondulat.

| JustMeAndy a răspuns:

Nu stiu cu fasii de foaie a4 dar ai putea sa iti faci coc cand parul este inca ud si sa-l usuci in coc, eu aveam parul drept dar de la un timp dorm cu el in coc si este ondulat putin. Sper ca te-am ajutat bafta cu asta!

| zuzualina a răspuns:

Cand e parul semiud il impletesti intr-o coada sau in mai multe, in functie de lungimea lui

| Ioana22B a răspuns:

Fa-ti doua codite impletite, dar mai intai descalceste-ti bine parul pentru a iesi corect! Dormi cu ele toata noaptea iar maine vei avea parul "in valuri" cum ar veni.Succes!big grin

| Brianariri a răspuns:

Poti face cu sarme infasurate in foaie sau rotesti fiecare suvita de par si o prinzi la final o sa stea, cunosc pe cineva care a incercat si a mers!