| Yinsho01 a întrebat:

In ultima vreme m-am bronzat cam tare si as vrea sa scap de el. Aveti ceva solutii?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asteapta pana la primavara, pana atunci trece natural.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cine sa scapi?

| Ripley a răspuns:

Nu mai sta la soare?

| MayhemChimera a răspuns:

Cel mai ok remediu e cel cu lamaie care decoloreaza bronzul.Nu faci altceva decat sa tai o felie de lamaie sa o pui pe fata si sa intinzi pana este acoperit complet de suc de lamaie, dupa lasi sa se usuce si te speli bine.Este necesar sa te dai dupa ceea cu crema hidratanta deoarece sucul de lamaie usuca pielea. Poti sa folosesti acest procedeu pe ce zona a corpului vrei. Sper ca te-am ajutat big grin

| DenisaMaria00 a răspuns:

In primul rand, pentru a scapa de bronz, trebuie sa va exfoliati. Bronzul va schimba culoarea primului strat de piele, astfel ca odata ce scapam de aceste celule moarte, putem inlatura stratul bronzat de piele. In general, acest strat de piele se reinnoieste singur o data la cateva saptamani, dar daca recurgi la exfoliere, nu vei agrava cu nimic procesul, ci doar il vei accelera.
Fie mergi prin magazine si cumpareri produse pentru exfoliere, sau Iti faci propria pasta pentru exfoliere. Pentru a face asta, ai nevoie de sare si lamaie. Stoarce lamaia intr-un recipient, pana iese tot sucul din aceasta, apoi adaugati sare.Foloseste un burete si freaca bine.

| AndreeaArsene a răspuns:

Pune felii de rosii stai 1 ora si după aceea spălate cu apa fara sapun

| AndreeaArsene a răspuns:

Pune felii de rosii stai 1 ora si după aceea spălate cu apa fara sapun si te poți exfolia 2 linguri de cafea sau zaț de cafea folosit cu o lingura de ulei de masline