| xXx_6966 a întrebat:

In urmatoarele 3 zile trebuie sa imi fac o frizura noua dar nu stiu de care.Si as vrea o frizura care sa se combine cu stilul meu ...Sa va spun cum e stilul meu ca sa aveti idei ce mi s-ar potrivi.Umblu imbracat doar in negru ascul muzica rock. Stilul emo nu-mi place il urasc imi place ceva clasic. Sau punk.

3 răspunsuri:
| 23DiaDia a răspuns:

Depinde de cum e parul, cret, lins sau ondulat:
1. CRET. (stilul meu) poti sa ti-l tunzi in scari marunte iar prima scara sa inceapa mai sus de ureche iar ultima ceva mai jos de umeri. sa fie filat pentru da scoate in evidenta suvitele crete iar daca vrei breton iti va trebui si o placa.
2. ONDULAT. fara breton, filat. partea din fata sa fie pana la umeri iar in spate sa fie din ce in ce mai lung. fa-ti carare pe o parte si va arata superb.
3. DREPT. Cu acest stil de par te poti juca in multe feluri. poti sa il faci oricum (bob, ca la nr1 sau 2, stil piramida, pe o parte, etc) insa stilul care cred ca ti s-ar potrivi esti sa iti faci o carare bine evidentiata pe o parte iar pe partea cu mai mult para, incearca sa scapi de breton lasanduti doar o suviat lunga si groasa, ti-ar sta super.
Ma bucur ca te-am putut ajuta.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Ai putea sa ttte iei scurt pe parti si al spate si sa lasi mai sus mare si sa lasi sa creasca sau nu stiu cu vrei uh cauta pe google

| crolincik a răspuns:

Eu cred ca ti-ar merge cu parul cleont si scurt pina la umeri