| kanajambe a întrebat:

Incaltamintea potrivita va rog! Particip la balul bobocilor, sunt in clasa a9a, mi-am ales o rochita colorata, de satin cu un umar gol si cu o funda pe solduri.Care ar fi incaltamintea potrivita? specific, rochita nu este mulata, e larguta, se lasa pe un umar happy
multumesc mult!:*:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei ca piciorul sa para alungit, acestia sunt pantofii pentru care trebuie sa optezi
http://www.belpaso.ro/upload/***/Image/pantofi%20cu%20toc.jpg

sau genul acesta de sandaluta: http://www.mayra.ro/assets/images/INT6/seara_in.gif dar nu acel tip de talpa. ca sa pastrezi un look chik, cauta ceva ori cu talpa neagra, ori metalizata.

o alta alternativa ar fi http://www.cevacecauti.ro/gal_shopping/2128.jpg, dar desigur, nu albastru.

la mine, cand a fost cazul sa imi achizitionez pantofi pentru o rochita tot satinata, larguta, care pica greu pe corp, am optat pentru exact aceasta perehe: http://www.polyvore.com/cgi/img-thing?out=jpg&size=l&tid=8505605.

din cate ai observat, pantofii cu o platforma finuta, nu vulgara sau de prost gust, sunt foarte in trend si in opinia mea, cei mai potriviti pentru rochia ta (sau cel putin in modul in care eu mi-am imaginat-o). iar culoarea potrivita este negru, niciuna alta, pentru ca, din descrierea ta, reiese ca rochita este deja destul de incarcata. vei optine un look de star rock, de petrecareata, dar cu stil B-). succes :)

12 răspunsuri:
| hiphopbeatz a răspuns:

Balerini, deoarece te vor durea al naibii de rau picoarele.
la mine niste fete au venit cu tocuri mari si cu tenesii la ele.pentru intrare au folosit pantofi, iar duap si-au pus tenesii.

eu iti sugerez balerini.

pace!

| kanajambe explică:

Multumesc mult de raspunsuri, rochita este vaporoasa si de aceea nu pot purta pantofii si sandalutele recomandate sad:*

| BRG a răspuns:

Sărut mîna Loreta, în primul rînd o pereche de pantofi cu toc înalt fac piciorul superb, dar sigur nu vei putea sta în ei, poate un toculeț de 6/7 cm, s-au un toculeț brichetă, nu a-i spus ce înălțime ai, oricum succes și sper ca sfaturile să-ți fie de ajutor, oricum după o zi de stat pe tocuri indiferent de înălțimea lor, o să-ți dorești să scapi cît mai repede de tocuri, s-au o să te descalți în mijlocul petrecerii, poate un masaj la picioare ți-ar prinde bine.

| hax0r a răspuns:

Papuci cu tocuri de 20cm

| ♥•♂♀♪¶§↑↓→←∟↔▲▼♣♠ a răspuns:

Sandale cu toc inaaaaaaalt

| sweetale12 a răspuns:

Pai cred ca niste sandalute... (depinde de rochitzZA --->ceva argintiu)

| alinna_1696 a răspuns:

Sandalute cat mai finute cu platforma inalta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pantofi de lac cu toc si cu ornamente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce s-a intamplat, dar linkul pentru incaltarile pe care eu le-am achizitionat si pe care ti le recomand nu merge. sa mai incerc o data:

http://www.polyvore.com/cgi/img-thing?out=jpg&size=l&tid=8505605