| sonia7026 a întrebat:

Intre ce ore si cat timp sa stau la soare sa ma bronzez mai repede?

5 răspunsuri:
| Mefist0 a răspuns:

Pai poti incerca: 9-12 / 15-18. Intre orele 12-15 nu este recomandat. In privinta timpului, o sa incepi sa te bronzezi in jur de 1 saptamana.

| R0CA19 a răspuns:

Un bronz sanatos se face intre 70-80 de ore de stat la soare [cel de campie sau de mare nu esti nici frumos nici sanatos deoarece este mai mult arsura] si este recomnadat dimineata si spre seara. Intre 12 si 3-4 nu este recomandat sa stai pentru ca soarele este prea puternic.

| didicriss a răspuns:

Nu conteaza ce ore dar sa stii ca NU TREBUIE SA STAI LA SOARE INTRE ORA 12 SI 3...acum e ok dar luna viitoarehappy

| msweety a răspuns:

Cel mai recomandat este intre orele 9-11, cand nu sunt razele ultraviolete atat de puternice.Soarele de dimineata face cel mai bine, am vazut la mine.Si nu uita sa te hidratezi si sa stai putin cate putin sa nu faci exces.In prima zi 10 min, a 2 a 20 si tot asa, cat rezisti depinde si de sensibilitatea tenului tau

| ovidiumt a răspuns:

Pai as zice ca te-ai bronza mai mult intre orele 16-17-18,dar in nici un caz sa nu stai la soare intre orele 12-13-14-15