| minteuandedouaori a întrebat:

Intrebare catre fete happy mama si-o luat balsam de par da pe el scrie in engleza chestile de utilizare eu din cate am citi te speli cu sampon si dupa aia te dai cu balsamul pe par/? sau explicartimi happy ii din ala Herbal nu stiu cum big grin

6 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Pai se spala pe par cu sampon, se clateste dupa care aplica balsam pe toata lungimea parului pentru a-l descurca in totalitate apoi il clateste din nou si gata

| Hypathia a răspuns:

Da așa e, întâi te speli cu șampon și apoi te dai cu balsam, îl lași câteva minute, masezi pielea capului și întinzi balsamul pe tot părul, iar apoi clătești.

| ღSupradozaDeViseღ a răspuns:

Mama ta se spala cu samponul din aceeasi gama(nu obligatoriu) balsamul se aplica pe parul umed(nici ud nici uscat)si se asteapta 10-15 min dupa care se clateste bine...

| Delee a răspuns:

Da, te dai cu sampon apoi clatesti bine, pui balsamul pe par, il lasi 2 minute apoi te clatesti.insa e indicat sa dai cu el doar pe varfuri, nu pana la radacina parului deoarece ingrasa parul.

| fluffee a răspuns:

Salut. da, mama ta trebuie sa se spele cu sampon mai intai, apoi sa se clateasca. Balsamul de par are rolul de a-i proteja parul si a-l 'hrani'... va trebui sa-si unga parul cu balsam dupa ce s-a clatit si sa lase balsamul pe par cam 1 minut, 1 minut jumatate. Dupa care - sa-si clateasca parul foarte bine. tongue Va vedea diferenta dupa balsam - parul va fi mai fin si va putea fi pieptanat mai usor.

| pissiic a răspuns:

Te speli cu sampon. si apoi cu balsam doar pe par. nu la radacina pentru ca se ingrasa repede dupa :*