| DraIneR a întrebat:

Intrebare intrebatoare: De unde pot face si eu rost de niste lentile de contact albastre? Insa nu de pe net. Nu prea am incredere chiar daca zic seriozitate etc.
Imi urasc ochii mai ales ca sunt caprui, iar seara parca as fi vampir irisul devine rosu! straight face Ati mai auzit voi de asa ceva?
Deci de unde le pot lua? Farmacie?
Insa fara dioptrii!

6 răspunsuri:
| PuяpℓeMusic a răspuns:

Cum sa-ti urastii ochii?straight face
sa nu mai zici asa ceva.sa te bucuri ca vezi cu ei.

| dienuk a răspuns:

De la o optica happy.

| AlexanderChristianFenty a răspuns:

Nu la farmacie, la orice cabinet medical, ei le fac comanda, dai un avans inainte, iti taie chitanta, iti ajung in 3-4 zile lucratoare, eu mi-am luat Azur, si sa stii ca pentru ochii capui nu sunt bune, ca si eu tot caprui ii am, iti recomand un verde inchis.in concluzie, la fiecare cabinet de ochelari.

| zuzu_7632 a răspuns:

Ar trebui sa fi mandru.in primul rand se spune ca ochii caprui fura inima orcui...si wow rosu? vreau si eucryingbig grin

| nerryssa a răspuns:

Io zic ca mai intai ar trebui sa probezi unele.ca sa vezi daca le suporti.sau daca iti plac.mama mea a fost la Optica Express...(e un magazin din galeria carrefour ploiesti) si acolo a probat toate culorile. daca iti cumperi lentile de la ei.nu platesti decat pretul lentilelor(180 ron) daac doar te duci sa probezi. platesti 30 ron. mama de exemplu, desi isi dorea foarte mult, nu si-a cumparat.pentru ca nu se putea acomoda cu ele. d'aia e bine sa mergi si sa probezi

| molly_7409 a răspuns:

Eu folosesc lentile de 1 an jumatate si le i-au de pe site'ul asta : sorinescu.net crede-ma chiar e de incredere ...si de curand a postat pe site si un catalog unde a pus poze cu cateva fete pe care le-a chemat el special sa-si puna lentilele ca noi sa ne putem da seama cum se vad anumite lentile pe fiecare nuanta a ochiului. si ti le poate da si personal daca te intalnesti cu el in zona victoriei.