| OanaChris a întrebat:

Intrebare pentru fete: aveti idee din ce cauza cade foarte mult par cand aplic balsamul? Ati mai patit asa ceva? Orice balsam aplic

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parul nu cade de la balsam, ci de la hormoni, avand o deficienta.

| OanaChris explică (pentru Violleta2022):

Pai ideea este ca doar cand aplic si balsam cade atat de mult la spalare, cand ma spal doar cu sampon, nu cade atata.

| Violleta2022 a răspuns (pentru OanaChris):

Ma indoiesc ca-i de la balsam...
Dar poti sa elimini balsamul de par ca sa vezi daca iti mai cade, ca asta-i cel mai simplu mod sa opresti caderea parului.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ce inseamna mult par? Cred ca te referi la firele care cad pentru ca parul se se regenereze.Sa stii ca este absolut normal sa cada zilnic intre 50 si 100 de fire de par.Iar dupa ce te speli si iti masezi bine scalpul, ar fi chiar dubios daca nu ti-ar cadea nimic.Doar ca probabil tu le vezi cand intinzi balsamul cu tragi in jos inspre fire, insa nu ar trebui sa fie motiv de ingrijorare.Eu patesc la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fii bine sa vb cu cosmeticiana
Ai avea nevoie de niste treatamente la par si sa te speli mai rar pe cap gen macim de 2 ori pe saptamana.

| OanaChris explică (pentru anonim_4396):

De 2 ori pe saptamana ma spal, doar cand aplic si balsam cade mult par, cand ma spal normal doar cu sampon, nu.

| Xox0 a răspuns:

Nu mai aplica balsam si da-te in loc cu un spray de hidratare a parului dupa ce te usuci.

| RaluAle00 a răspuns:

Posibil aplici prea mult balsam (poate, numai tu știi) poate sa fie și excesul... Uneori când folosești și schimbi de fiecare dată un lucru care sa obișnuit corpul va cade.