| OnlyTheScript a întrebat:

Intrebare pentru fete!
Deci mi-am cumparat un maieu turcoaz, destul de stramtut deoarece imi place sa port haine stramte pe mine si are putin dalntela la spate. Vanzatoarea de la magazin mi-a spus ca acest maieu nu se poarta cu bustiera si am incercat sa il pun pe mine fara bustiera dar mi se vad sfarcurile... ce sa fac? ( am o bustiera neagra).voi ce ati face? este atat de rusinos sa ti se vada sfarcurile?

10 răspunsuri:
| SweetAl3x a răspuns:

Nici eu nu pot sa stau fara sutien si sa stii ca ca vine bine la turcoaz cu bustiera/sutien galben, roz, (dar nu negru), sa fie un contrast placut, de vara. Cred ca ai vazut destule fete imbracate asa si vine foarte bine. Si mai poti sa iti iei niste cercei micuti de culoarea bustierei.

| Adde29 a răspuns:

Buna!
Stai linistita ...ca se poarta si cu sutien si cu bustiera. Adica multe fete il poarta asa. Si eu daca as avea maieu cu dantela l-as purta cu sutien, pentru ca ar veni aiurea fara. O prietena de-a mea are un tricou care la spate e foarte transparent si il poarta cu sutien chiar daca i se vede sutienul. Si chiar se vede. asa la tine nu o sa se vada asa de rau pentru ca are dantelawinking
Eu zic sa-l porti cu bustiera happy.
Sper ca te-am ajutatwinking!

| WildLatte a răspuns:

Buna! Daca ti-e rusine sa porti fara si nu-ti place cum arata, poti sa-ti cumperi o bustiera fara bretele pe care s-o porti cu acel tricou. Stiu pe cineva care poarta bustiere fara bretele si am auzit ca sunt destul de ok si nu cad, pentru ca stau stranse. Poti incerca si tu una si distractie placuta in excursie.

| WildLatte a răspuns (pentru WildLatte):

Scuze, pentru faza cu excursia.Era de la alta intrebare si mi-a ramas in minte.

| anamimanonim a răspuns:

Draga, poarta-l fara. Cui nu-i place, nu se uita! Sa nu-mi spui mie ca lumea n-a mai vazut asa ceva, ca nu te cred! Cand se duc la mare si le vad pe alea ca stau cu chiloti tanga si fara sutien mai zice cineva ceva? Nu.
O zi buna!

| Erica33 a răspuns:

Poarta sutien transparent!?
funda!

| Maria_Roxana_1990_bT8p a răspuns:

Este extrem de urat si dezgratios sa ti se vada sfarcurile prin bluze! Si mai ales daca sunt multi baieti!

nu ti-as recomanda bretelele transparente pentru ca dupaceea zici ca esti dinaia de rupe trotoarele! laughing

Incearca o bustiera /sutien fara bretele! Se gasesc la orice magazin de lenjerie si nu costa mult! sau un sutien din latex fara bretele: se gasesc mai greu dar sunt foarte bune.

te pup:*

Distractie Placuta in Excursie!

| AndFoc a răspuns:

Buna. Stii cum e unele tricouri au fost facute in asa fel incat sa fie purtate fara bustiera/sutien, insa daca tie iti este rusine sau pur si simplu nu te simti bine sa ti se vada poti sa iti pui bustiera, dar o sa arate urat la spate. Este alegerea ta ce faci, din punctul meu de vedere ar trebui sa il poti fara. Multa bafta kiss. Fundita?

| OnlyTheScript explică (pentru AndFoc):

L-as purta fara dar imi este rusine de baieti deoarece vreau sa port maieul asta vineri in excursie, si acolo or sa fie mai multi baieti...Cine stie ce or s azica ca sunt mai tarani ei de felul lor.sad

| AndFoc a răspuns (pentru OnlyTheScript):

Nu ii baga in seama. Trebuie sa te simti tu bine. Indiferent de ce spun alti. Daca nu te simti bine fara, ia o bustiera, insa n`ar trebui sa iti pese de ei.