| anonim_4396 a întrebat:

La multi ani TPU! Ce culori sunt la moda anul asta? vreau cat mai multe raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Fllorentina a răspuns:

Anul 2012 aduce schimbari la fel de radicale si in ce priveste moda. Trend-urile capata excentricitate, se evidentiaza individualismul, totul straluceste in jur, se pune accent pe tineresc, inovator si nonconformist.

Daca pana acum am purtat culori calde, nude, nu foarte extravagante, anul 2012 aduce o gama larga de culori si atitudini de fashion-woman. Astfel poti incepe cu iarna 2012 in care sa porti culori calde, dar indraznete, culori metalizate si sa-ti permiti sa fii cat mai stralucitoare.

Primavara 2012 aduce energie, indrazneala si o gama larga de culori pastelate. Incearca portocaliu, galben, verde crud, de ce nu - violet si rozul pe care probabil il purtai deja cu mare drag.

Le poti si combina si in asa fel incat sa capeti look-ul tineresc, modern si nonconformist, pentru ca femeia anului 2012 asa este de fapt: moderna, noncoformista, plina de energie.

uite cateva poze :
1. http://www.femeiastie.ro/......i-2012.jpg

2.http://www.femeiastie.ro/......a-2012.jpg

Toate aceste culori, spun designerii vestimentari, trebuie asociate cu materialele potrivit combinate pe care se bazeaza trend-urile anul viitor. Alege mohairul, matasea, dantela care a fost deja votata ca fiind o alegere potrivita pentru orice eveniment.

Culorile calde si pozitive capata mult teren in vara 2012, alaturi de cele metalizate, lucioase si in continuare stralucitoare. Este un an al reinventiei vestimentare, in care iti poti permite combinatii teoretic nepotrivite si neindicate. Este momentul sa iti pui fantezia in practica si sa te imbraci asa cum te simti tu mai bine.

Cata vreme nu uiti regula de baza: culori jucause, vioaie, stralucitoare si materialele vaporoase in sezonul cald si mohairul in anotimpul rece, totul este acceptat!

Este anul in care poti fi mai tanara cu cel putin 3 ani, pentru ca tendintele si culorile ti-o permit! Si vei fi si credibila!

4 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Se poarta movul, nuante de maro, rosu, portocaliu, galben, culori pastelate, visiniu, albastru inchis, auriu sters, roz prafuit.

| Andreea19Alina a răspuns:

Un portocaliu lectric, spre rosu electric!

| calinut1 a răspuns:

Inca e prea devreme sa stim ce culori se poarta in 2012

| davidtm a răspuns:

Roz winking