| Lala20 a întrebat:

M-am epilat ieri cu ceara din zahar (deci, la temperatura camerei) si in doua locuri, pe gamba si pe coapsa mi-au ramas niste urme de culoarea violet, precum vanataile. Ce m-ar ajuta sa scap de ele? Si ce am gresit de mi-ai aparut? Funda! (P.S. nu e prima oara cand ma epilez cu ceara, de orice fel)

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Am patit la epilare cu ceara clasica, dar erau chiar vanatai, au trecut bineinteles.

| Lala20 explică (pentru Mihaela1964):

Pe coapsa e clar ca are aspect de vanataie, dar pe gamba e ca si cum ar fi iritatia de dupa epilat cu aparatul, dar in locul bubitelor rosi sunt cele mov. Banuiesc ca s-au spart capilarele de la suprafata... Oricum, multumesc :*

| Mihaela1964 a răspuns (pentru Lala20):

Cu placere.happy

4 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca vor dispare, dar in cateva zile.