| Anonimaa29292 a întrebat:

M-am facut bruneta acum 2 saptamani(o imensa greseala) eu fiind satena natural(am fost vopsita doar blonda de vreo 5 ori si apoi m-am facut satena, culoarea mea naturala si apoi bruneta, regret si caut o soluție ca sa fiu inapoi satena).Am citit la o fata care era si ea bruneta ca folosea miere si ulei de cocos, am folosit si eu de vreo 2 ori si am deja cateva șuvite satene, să mai folosesc acea masca de par? CUM POT SCĂPA DE BRUNET FARA DECOLORARE!?!?!? Am uitat sa precizez faptul ca am parul destul de lung si cand m-am facut bruneta mi-am luat doar 2 vopsele în loc de 3 si au mai ramas parti unde sunt satena.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti scapa de negru, decat dupa 3-4 luni, fiindca pigmentul negru nu se curata indiferent ce culoare pui pe el.

| NurseNico a răspuns:

Exista solutii de decapaj si chiar functioneaza. Singura chestie e sa nu lasi solutia in par mai mult decat timpul recomandat in instructiuni si sa o clatesti foarte bine la final. Uite una: https://www.emag.ro/......DKY7WTYBM/

| Cipi1212 a răspuns:

Vopseaua de păr se duce după un timp. Rămâi șatenă. E bine să ai părul tău natural.

| Ana667ib a răspuns:

Eu am fost bruneta mult timp am reușit sa scape de el și am ajuns la un șaten deschis, Îți poți pune lamaie și sa stai la soare cu parul razele soarelui ajuta la deschiderea parului, sa pui masca în par pentru ca după o sa se simtă foarte uscat