| Lara23 a întrebat:

M-am gandit sa imi tapez putin parul, sa ii dau ceva volum.
cum as putea sa il fac?
dar sa fie admis la scoala caci sunt inca la scoala, o sa termin peste ceva timp, dar chiar nu vreau sa astept pana atunci
deci cum? :X funda

2 răspunsuri:
| loana25 a răspuns:

Buna Lara, ti-as fi dat mai multe informatii daca ti-as cunoaste fata (forma fetei). Volumul parului se da in functie de forma fetei, astfel incat sa creezi o iluzie de forma ovala.
Pentru o coafura pentru. scoala, poti tapa putin parul la radacini (putin mai accentut in top-crestet) apoi sa il prinzi intr-o coada de cal pe o parte sau sa iti faci un coc discret. Poti folosi un accesoriu micut, o floricica, etc. Dar cum am mai spus, conteaza foarte mult sa creezi o imagine a fetei ovala.

| Lara23 explică:

Aa...
nu trebuie neaparat vai doamne pentru scoala
ca no comentez un pic si gata.
deci am fata rotunda, da nu foarte foarte rotunda
am o funte destul de mare, si gura destul de jos
smug