| Ririru a întrebat:

M`am ingrasat. Am facut burtica.[Am 1, 70. 52 kg. dar am burtica!] As vrea niste exercitii fizice, ca sa scap de ea. Dar si ce sa mananc la scoala / acasa, un "meniu" daca se poate. Multumesc :*. Dau funda!

Răspuns Câştigător
| pinkystyleツ a răspuns:

Eci trebuie sa faci sport cati, din ora in ora fa cam 10 abdomene, sari coarda, la scoala fa tot timpul educatoe fizica.
Eu am 13 ani, si si am fost putin grasuta si am fost la medic si mi-a dat un regim...si nu este nu stiu ce de costisitor.
ti timp de 4 zile ii si dupa ce s-au termiant acele 4 zile il repeti timp de 6 saptamani si iti spun eu va da sigur rezultate.
In prima zi dimineata mananci fructe(orice fel),la amiaza mananci carne fiarta cu salata(rosi,castraveti,ridichi...),iar seara jumatate din cantitatea de la amiaza(adica carne cu salata).A doua zi dimineata mananci fructe,la jumate legume(fasole,mazare,conopida,morcovi,cartofi-fierte) iar seara tot asa jumatate din cantitate.A treia zi dimineata fructe, la amaiaza macaroane cu sos de rosi, iar seara 2 felii de cozonac(sau turta dulce, prajiturele...).Iar a patra zi mananci numai fructe, absolut nimic altceva.
Deci eu nu am mai mancat paine din luna octombrie 2010 si sincer este foarte bine. dupa 6 saptamani te pui pe cantar sa vezi cat ai slabit si daca nu mai vrei sa mai slabesti mai faci aceasta reteta cat timp ai nevoie.
Daca tu nu ai vointa de a slabi degeaba iti spune lumea,parinti, prieteni.etc sa slabesti daca tu nu ai vointa, iti spun o sa te simt mult mai bine dupa aceea. FUNDA?