| anonim_4396 a întrebat:

M`am vopsit blonda [nu tot parul, suvite mai mari]acum 2 luni, am 14 ani, iar acum nu stiu ce sa fac: sa ma vopsesc intr-o culoare aproaiata de cea pe care o aveam sau sa folosesc nuantator?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Folosește un gloss de la L*Oreal, nu conține amoniac sau vopsea de păr Henna (este din plante).
Cam "tinerică" pentru un astfel de tabiet.
Pa, pa.

| . a răspuns:

Sfatul meu e sa-ti lasi parul cum e el. Pe mine m-a pus dracu' sa ma decolorez (brunet find) de a trebuit sa ma tund ca-mi stricasem parul pana la urma. E doar un sfat, nu trebuie' sa-l si iei in considerare, da' iti strici parul degeaba si s-ar putea sa-ti para rau mai tarziu. Maica-mea s-a vopsit roscata toata viata ei si acum isi smulge par cu pumnii din cap, da' e treaba ta cum faci.

| asya a răspuns:

Nu are rost sa te vopsesti pentru ca oricum nu o sa poti sa acoperi suvitele blonde! Mamaa patit asa...si-a facut suvite blonde si acum vrea sa fie roscata... s-a vopsit de multe ori, dar tot se vad suvitele blonde!
Nuantatorul iese la un moment dat din par... dupa mai multe spalari, asa ca nu-i vad rostul!
Si eu sunt suvitata, insa am foarte multa grija de parul meu...folosesc sampon elseve cu laptisor de matca...si apoi o masca de lapte de cocos... aaa, si dupa dus pun un ulei pentru a mi-l despleti mai usor! Imi arata foarte ingrijit parul si nici nu-mi cade!

| mystiqreign a răspuns:

Fa cum vrei... tu vei avea la 20 si ceva de ani fire albe de par... in cap...