| clady a întrebat:

M-am vopsit prea des in ultima perioada si acum parul meu nu mai vrea sa cresca. Ce solutii aveti?

7 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Am citit pe net de curand un tratament cu tinctura de ardei iute si toata lumea spunea ca este foarte eficient. Iti creste parul cca 4 cm/luna si nici nu iti mai cade. Tinctiura de ardei iute bse gaseste la plafar si costa cca 5 lei. sper ca am fost de folos.

| Brigitta a răspuns:

Si eu ma vopsesc de 3 ori in 2 luni, dar imi creste f repede parul. Poate doar ti se pare ca nu mai creste sau ai folosit ceva vopsea care nu i-a placut parului tau...
Cand te mai vopsesti foloseste vopsea L`oreal, Wella sau Revlon.
In rest hidrateaza-ti mereu parul cu un sampon delicat, balsam si de 2 ori pe saptamana masca. Poti folosi si balsamuri leave-in, adica fara clatire (Gliss, Elseve, Pantene, Yves Roche).

| Marii a răspuns:

Inainte sa te vopsesti, nu te-ai gandit la ce efecte au vopselele alea pentru par?
Du-te la o farmacie si spune sa-ti dea un tratament pentru par si lasa vopsitul. happy

| Paris a răspuns:

Uite, sa citeasca si pustoaicele de 15 ani care plang ca nu le lasa parintii sa se vopseasca intrebarea ta. Asa se intampla. In urma vopsirii, parul este atacat de toate substantele nocive din vopsea, cade si refuza sa creasca. Nu-l mai vopsi si cumpara-ti tratamente de la farmacie happy

lolita
| lolita a răspuns:

Presunpun ca ti s-a ars parul asta mi s-a intamoplat mie acum cativa ani cand mi l-am decolorat si l-am vopsit blond, dupa doua saptamana mi l-am tuns baitesete si mi-a cescut foarte frumos si des. acum la fiecate 2-3 ani mi-l tund destul de scurt si-l las natural macar o jumatate de an sa se regenereze. si inca un lucru: nu trebuie sa te vopsesti foarte des, incearca culori asemantoare parului natural si fa-o macar de doua ori pe an.

| drumurile a răspuns:

Eu nu cred asa ceva, ani in urma m-am vopsit cu pudra de f multe ori si ma ustura radacina, era pudra totusi nu vopsea si cunosc multe fete care se vopsesc saptamanal ca se satura prea epede de culoarea parului deci urmareste atenta radacina o sa observi caci creste, si foloseste masti de par pentru par degradat, succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste si uh un tratament sau ia-ti extensii...