| Pufulete666 a întrebat:

Ma gandeam sa ma tund in extensii (cred ca asa se numeste tunsoarea pe care o vreau eu) e cava in gen emo,

(http://1.bp.blogspot.com/......i_2009.jpg )

dar sunt curioasa daca dupa aceea o sa mai pot sa imi fac onduleuri cum o sa-mi stea sau daca o sa fiu nevoita sa ma duc la o nunta cum o sa asortez eu o rochita eleganta cu asa o tunsoare caci coc nu o sa pot sa mai imi fac, cred ca o sa-mi fie si cald vara daca nu mi-l leg coada, de obicei vara eu mi-l tin conci(coada de cal rasucita prinsa sus, pe o parte)
In plus parul meu creste ff greu iar daca o sa vreau sa-mi schimb freza ce o sa ma fac :((
Am si fata cam ovala/rotunda si nasucul putin rotund :-S
Ca imi sugerati sa fac, sa ma tund sau nu?
P. S.-Eu am parul pana la mijloc, destul de lungut :P

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, parul care il vezi tu lung acolo sunt de fapt extensii in majoritatea timpului.Nu e freza emo ci apartine mai mult genului scene happy

Daca ai parul peste umeri e foarte ok daca nu, nu iasa fain.Problema ar fi ca trebuie intins tot timpul, daca nu e intins parul de susu care e scurt o sa stea umflat tot timpul si o sa arati ca o matura.
Ca sa ti'l aranjezi ca tipa din poza ai nevoie de foarte mult fixativ si sa il tapezi tot timpul.
Freza e misto dar parul se degradeaza imediat de la prea mult intins tapat si fixativ, mai ales ca tu nu o sa ai extensii ci par natural.Am trecut si eu prin asta pana mi-am cumparat extensii si mai trec si acum laughing
Oricum mie nu imi pare rau, daca crezi ca nu o sa iti para rau cand o sa iti vezi parul distrus si cand iti raman tone de par pe piaptam do it happy

11 răspunsuri:
| withoutme a răspuns:

Daca esti sigura k iti place si nu o sa-ti para rau de el, tunde-te,...

| Pufulete666 explică:

Aia e problema, imi pare tare rau de el, nu m-am tuns scurt de cand m-am nascut, doar varfurile sad

| Lotte a răspuns:

Bai, eu habar n-am de toata treaba asta cu forma fetei si ce tunsoare te-ar avantaja...eu vreau sa iti zic doar ca daca te hotarasti sa te tunzi asa ( apropos, mai bine cauta pe net ce tunsoare te avantajeaza avand forma fetei cum o ai ), eu te sfatuiesc sa nu iti faci acel cuib de randunele in crestetul capului happy

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

EU ma gandesc ca esti foarte frumoasa asa happy
Pe bune.

| Brigitta a răspuns:

Mie imi place mai mult asa cum il ai acum big grin
Daca ti-l tunzi si nu o sa-ti placa ce te faci? Sau poate te plictisesti de el...

| yuli10 a răspuns:

Si eu m-am angajat cu ceva timp in urma, fara sa ma gandesc, intr-o tunsoare care mi-a trasnit pe moment. cam ceva in genul asta http://i257.photobucket.com/albums/hh230/CLaudia_poze/th49e7b4c2.jpg
aveam parul frumos si lung inainte sa ma tund si abia acum dupa 2 ani de chin mi s-a uniformizat. a ajuns sa fie din nou mai lung la spate si cade bine pe umeri.
nu m-as mai risca la o tunsoare pretentioasa pentru ca o sa te plictisesti de ea si o sa iti fie greu sa iti uniformizezi din nou parul. de fapt, depinde si de parul tau. al meu creste foarte greu si e si greu de intretinut.

| stefytm a răspuns:

Treaba ta.........insa nu-mi plac stilurile emo!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu tzias sugera sa incerci aceasta freza:d. stilul emo este foarte la moda. dar daca te tunzi asa trebuie sa ai si niste haine ca sa te asortezi:d. dar daca porti rochitze iti va sta bine. doar daca nu esti piztitonguewinking

| caramelitamia a răspuns:

Pai. cred ca tu ei numai dezavantajele in seama.
gandestele si la avantaje. este o tunsoaree foarte interesanta. si la ntzi nu te duci in fiecare zi, dar pe strada, petreceri te duci mai des. Eu cred ca ti'ar sta foarte bine, mai ales a ai fata ovala/rotunda, ti'ar alungi fatawinking! succes!:*

| caramelitamia a răspuns:

Hey! de ce o descurajeaza aproape toata lumea? straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In poza respectiva e efectiv o tipa tunsa normal super tapata...deci poti incerca o tunsoare in scari cu breton...si cand ai chef sa arati ca ea(mai emo) il poti tapa foarte tare... iar cand vrei sa arati normal...il lasi cum e el(sau il poti indrepta, ondula)... iar daca nu-l vei tapa va arata ca de obicei