| Emmeii a întrebat:

Machiajul îmbătrâneşte, chiar dacă e curăţat de pe faţă foarte bine seară de seară?

11 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Normal, tot timpul zilei pielea nu a fost lasata sa respire. Cum sa nu imbatraneasca mai repede? Cat de testate dermatologic sunt produsele de machiaj de fenomenul de sufocare a pielii tot nu scapa nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Pielea nu mai respira normal. Apar riduri...

| horansgang a răspuns:

Da, machiajul dăunează tenului.

| capricc a răspuns:

Daca este de calitate si proaspat, nu. teoretic si crema are chimicale si totusi nu putem iesi din casa vara fara o crema hidratanta cu factor de protectie solara. vezi ironia?

| 123lalala a răspuns:

Da,pielea imbatraneste deoarece machiajul e compus din substante care afecteaza tenul si chiar daca seara il cureti acele substante au intrat pana atunci deja in piele. Cu cat il folosesti mai des, cu atat pielea ta o sa arate imbatranita si ridata

| alexmihay92 a răspuns:

Da machiajul imbatraneste nu lasa pielea sa respire nu e recomandat asa ca evita til pe cat posibil.

| Brunette67 a răspuns:

Nu sunt de parere că machiajul imbatraneste, atata timp cat iti ingrijesti tenul corect. Ba chiar dermatologii sprijina femeile să foloseasca fondul de ten pentru a proteja pielea de mizeriile din jur. Si oricum pielea imbatraneste, ca si omul. Nu e posibil ca o femeie de 60 de ani de exemplu să arate ca o femeie de 30. Imbatranirea fetei tine si de stres, oboseala, mediu de viata nesanatos.

| Emmeii explică (pentru Brunette67):

Asta ştiam şi eu, că fondul de ten protejează tenul, cu condiţia să fie îngrijită pielea corespunzător.

| Brunette67 a răspuns (pentru Emmeii):

Exact. demaciere, exfoliere, hidratare.

| z99fun a răspuns:

Da, e chimicala curata.

| Unofficial a răspuns:

Da...Din pacate contine multe substante chimice, care dauneaza fetei.