| andy_3925 a întrebat:

Mai este foarte putin timp pana la vara si as vrea sa ma organizez astfel incat sa slabesc cateva kg intr-o luna. Dar nici nu stiu de unde sa incep si imi lipseste cu desavarsire motivatia. Cum as putea sa imi impart timpul si sa ma pot tine serios de o dieta si de sport? big grin

3 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Nu trebuie sa iti imparti timpul, trebuie doar sa faci putin sport si sa fii atent la ce mananci.Motivatii gasesti, slabesti pentru tine si pentru sanatatea ta.Pe www.dietetik.ro gasesti multe diete, alege-o pe cea care ti se potriveste!

mlm
| mlm a răspuns:

Incearca sa nu mai mananci nimic dupa ora 18 si asociaza regimul alimentar cu foarte multa miscare fizica.

| pithicot a răspuns:

Bwna

Si eu as vrea sa slabesc, dar nu cred ca dieta este cea mai buna solutie, pentru ca degeaba vei incerca sa nu mananci daca nu vei face si putina miscare.
Cateva lucruri folositoare(pe care si eu incerc sa nu le incalcbig grin):
nu mananc dupa ora 18(daca imi vine foame mananc un mar)
renunt la paine si dulciuri
beau cat de multa apa
mananc fructe, legume si lactate

Eu am incercat sa evit sa mananc alimente nesanatoase...nu am reusit sa fac acest lucru in totalitate, dar sunt sigura ca daca indeplinesc regulile de mai sus se vor vedea diferente.