| anonim123456 a întrebat:

Malaiul este bun pentru puncte negre? Si pentru cosuri? Sau ce sa folosesc pentru puncte negre si cosuri? Ceva cat mai natural. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| scumpik99 a răspuns:

Buna.Sincer la intrebarea cu malaiul chiar nu stiu,nu am idee.
Revenind la a doua intrebare:cel mai important este sa ai o igiena cat mai adecvata, sa incerci sa-ti speli tot timpul tenul, sa ai grija de tenul tau.
Apoi stiu cateva remedii pentru cosuri:sunt tot felul de creme pentru disparitia cosurilor dar cea mai buna este zynerit, este la farmacie, este foarte buna si naturala.Totusi stiu si cateva masti:masca cu argila, masca cu scortisoara, masca cu galbenus de ou sau masca cu miere de albine.
Daca vrei ideea mea masca cu miere este cea mai inofensiva, cea mai populara si totodata o ai si la indemana.Iti face pielea catifelata si iti da stralucire si luminozitate. Uite un site care te va ajuta mai bine:http://www.desprecopii.com/info-id-2339.htm
Eu de ceva timp incerc masca cu crema de aloevera si miere, chiar da rezultate si e usor de preparat.
Sper ca te-am ajutat si tine minte:acneea este o simpla afectiune, universala care se poate intalni la toate varstele dar cel mai adesea la adolescenti.Nu trebuie sa te inchizi in tine din cauza acneei, toata lumea are! Gaseste solutii ca sa o combati, incearca noi metode dar nu te speria din cauza ei, este absolut ceva normal care va trece odata cu trecerea timpului!

2 răspunsuri:
| Kasia a răspuns:

Malaiul e abraziv.se foloseste pentru puncte negre dupa ce porii au fost deschisi prin aburi.nu se foloseste niciodata malaiul pentru cosuri pentru ca un ten acneic trebuie ferit de exfolieri.

| DelilahS a răspuns:

Faina de malai este buna pentru puncte negre doar, din cate stiu eu