| LarisaDragomir a întrebat:

Mama nu ma lasa sa ma indrept cu placa, parul meu este foarte ondulat, foarte umflat cu foarte mult volum, si chiar daca multe fete isi doresc parul asta e chiar groaznic si toate colegele rad de mine! Exista solutii naturiste? Sau ceva care sa imi mentina parul drept si nu asa de umflat?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SwettyCat a răspuns:

Buna! Eu zis sa te tunzi>>cea mai cool

| dina05 a răspuns:

Pai ce trebuie sa stie mama ta ce faci?
O prima idee: imprumuta o placa de la o prietena/colega, iar cand mama ta nu este acasa indreapta-ti parul repede. Sau dimineata cand mergi la scoala si nu te vezi cu mama ta abia dupa ce ajungi acasa, indreaptati-l repede cu placa. [asta e o idee de copil "rebel" eu nu o ascult pe mama. in fine. nu stiu daca o sa faci asta, dar ideea asta mi-a trecut prin minte]
A doua idee: cand faci baie la cap, indreaptati-l [cu pieptanele], prindeti-l intr-o coada si dormi asa cu el.

| claudyah a răspuns:

Si parul meu este la fel...