| Ralluca25 a întrebat:

Masca cu lapte şi gelatina pentru punctele negre este eficientă, adică lasă nasul mai curat sau după câteva zile apar iar? Fundă happy.

10 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

E eficienta pe o scurta durata. Punctele negre oricum se vor forma iar si iar in contact cu aerul si praful din atmosfera si asa. Eu iti recomand sa faci infuzii cu ceai de musetel sau sa-ti iei plasturi pentru puncte negre big grin. Functioneaza mai bine.

| petrica1111 a răspuns:

E foarte buna

| RoseOfTheFire a răspuns:

Nu stiu ca nu am incercat!

| Aldercy a răspuns:

Da,apar după câteva zile, dar îţi recomand exfoliantul, este mai bun şi efectul este de durată mai mare.

| TheBestLife a răspuns:

Am incercat aceasta masca si pot spune ca ajuta foarte foarte bine. Aparitia punctelor este posibila, dar poti sa o opresti aplicand crema speciala pentru tenul adolescentilor care normalizeaza cantitatea de sebum aparuta pe parcursul zilei... o poti gasi la farmacie.

| tznkurgn a răspuns:

Normal, logic nu apar!
funda

| Aleeexutza a răspuns:

Pai nu e prea buna adica daca vrei sa mergi la un eveniment pentru o seara poti fii linistita ca nu se vor vedea imperfectiunile fetei. big grin Daca vrei sa ramai fara puncte negre du-te la baie fa-ti o baie si lasa sa ramana aburi in baie apoi fa-ti o masca cu castraveti si iaurt si stai cu ea in jur de o ora dupa care vei vedea minunii si punctele negre si cosurile si imperfectiunile de pe fata dispar.

| Gheorghiu_Alexandra_1998 a răspuns:

Am eu niste masti mai bune : pentru ten gras si puncte negre, 2 linguri de smantana lichida, 4 linguri de miez de dovleac, 3 linguri de miere. Las-o 10 minute apoi clateste cu apa calduta. happy