| Raluca_7548 a întrebat:

Merg pe stadion la alergat, am renuntat sa mai mananc chipsuri. dar din cauza scolii nu pot respecta orele de masa.mananc doar seara. ce as mai putea face pentru a slabi?

Răspuns Câştigător
Janina
| Janina a răspuns:

Incearca sa mananci macar un iaurtel la scoala, nu e rusine, chiar daca iti iei din ala de baut. cumpara un mar, banana ceva sa ai la tine...nu mai baga chipsuri...sunt total nesanatoase...

5 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Pai, mananca si la scoala. Un fruct, un iaurt de baut, o salata, un sandvis. Eu nu sunt de acord cu mancat rar, trebuie regulat, des si putin.

| alexa a răspuns:

Micul dejun este cel mai important...degeaba mananci seara... daca chiar iti doresti sa slabesti seara dupa 7 incearca sa nu mai mananci
mananca cat mai multe fructe, legume, iaurturi(naturale de preferat), renunta la dulciuri(sau mai putine de pofta), la fainoase, fast fooduri...incearca sa manaci cat mai des dar putin, si mesteca bine ca daca mananci repede iti va fi foame in cateva ore pentru ca stomacul nu are timp sa asimileze si de aici apare tendinta de a mank mai mult.
poti sa faci si niste abdomene k nu te ajuta doar alergatul desi este foart bun si acesta...
si nu in ultimul rand bea foarte multa apa...
combina sportul cu mankrea si sa vezi ce bine va fiwinking
insa ai grija sa nu te infometezi ca mai rau iti vei facewinking
bafta

| andreea_8479 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti, asta nu inseamna ca trebuie sa renunti la mancare. Pot aparea complicatii la nivelul stomacului daca nu te hranesti sanatos. Vrei sa slabesti deci...Vine vara, poti face diferite sporturi, mananca cat mai multe fructe, nu consuma prea multe fainoase sau fast-food, bea multa apa si evita sa mananci seara(ultima masa sa fie cu 3 ora inainte de culcare)

| ioana_5498 a răspuns:

Cel mai imp sunt mesele regulate si in special micul dejun, daca inv de dimi trezestete cu jum de ora mai devreme si papa ceva cereale integrale cu lapte degresat, sau o omleta facuta intr-o tigaie de teflon pentru a nu folosi mult ulei, si o rosie si paine intermediara, iar la scoala poti sa-ti iei fructe sau o salata cu piept de pui, iar seara incearca sa eviti fructele consuma mai multe legume, fructele i-ti dau energie si nu o sa poti sa te odihnesti bine. daca i-ti place bea dimineata ceai verde, e bun pentru digestie si antiadipos.
sa ne ti la curent daca ai slabit, bafta!

| Wtf9000 a răspuns:

Mananci dimineata si gata, pana a doua zi nu mai mananci nimic. Si cand alergi, alergi pana nu mai poti.