| Farcas a întrebat:

Mi-a luat acum niste servetele demachiante ceva cu albastrele si mazare verde.Cica sunt bune, insa am citit acum ca sunt pentru fata, gat, si decolteu.Eu mi le-am luat sa`mi sterg machiaju de la ochii. Oare sunt bune pentru asa ceva? Aici scrie ca sa se evite zona ochilor.

11 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Inseamna ca acele servetele contin ceva substante impropii demachierii pleoapelor si zonelor din jurul ochilor. Eu zic sa nu le folosesti p'acolo, daca scrie sa eviti, mai bine respecta indicatiile. In locul tau as lua un demachiant simplu, de la farmacie sau plafar, te dai cu el si apoi il indepartezi cu un disc demachiant. Dupa asta, te clatesti bine cu apa pe fata (respectiv ochi). Eu urmez ritualul asta dimineata si seara, se indeparteaza tot machiajul si nu mai stau sa folosesc solutii diferite (gen servetele pentru fata si demachiant special pentru ochi. )
P. S. Precizez si ca nu am nicio infectie sau astfel de probleme in urma folosirii demachiantului obisnuit!
pa-pa :]

| MissD a răspuns:

Daca nu au alcool poti sa le folosesti la ochi.

| MissCamelia a răspuns:

Trebuie sa folosesti un demachiant pentru ochi, produsele pentru fatav pot da alergii folosite pentru ochi.pentru cele mai noi informatii despre produse de beauty, noutati si sfaturi, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu patesti nimic, numai ca nu o sa stearga complet macheajulwinkingMai bine foloseste un demacheant big grin

luciana
| luciana a răspuns:

Daca scrie sa eviti zona ochilor, atunci evit-o draga mea, stiu ei ce stiu... Iar cand mai cumperi ceva, citeste pentru ce e si de obicei cumpara de la farmacii, sau magazine de incredere si nu de pe strada de la vanzatorii ambulanti. Ptr. ochi, trebuie sa ai, cea mai mare atentie atunci cand cumperi, deci cu acestea cumparate, NU te vei sterge la ochi.
Pe moment foloseste demachiant de fata sau spala-te cu apa si sapun de aceasta data, apoi da-ti cu o crema grasa sau cu ulei de ricin de ai, sau cu cu crema Apidermin

| ViVi a răspuns:

Pai daca scrie sa eviti inseamna ca trebuie sa iviti trebuie sa iti iei demachiant care contine lapte de ceva happy si sa poti sa te dai si in zona ochilorwinking

| marsy a răspuns:

Nu cred ca e tocmai bine sa folosesti servetelele.
cel mai bine ar fi sa te speli cu apa caldutza. dupa. indepartezi cu demachiant.

| alina_1192 a răspuns:

Daca scrie sa se evite zona ochilor nu le folosi pentru indepartarea machiajului ca ti-ar putea afecta ochii. Foloseste-le doar pentru ce scrie pe ele.
Pupici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Servetselele demachiante sunt concepute pentru a te demachia atunci cand nu ai demachiant la tine, in concediu sau stiu eu cehappy!
Pentru ca ele nu indeparteaza complet machiajul, foloseste un demachiant special pentru ochi, un demachiant pentru fata si dupa aia ca sa indepartezi demachiantul foloseste servetselele!happy

Eu asa fac, foloseste pentru ochi de la AVON special pentru ochi, e foarte bun!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai folosi servetele demachiante, nu sunt ft bunewinking
xoxo
by dydee

| elisheba a răspuns:

Pentru demachierea ochilor ai nevoie de un demachiant special conceput pentru aceasta zona.
Eu nu folosesc un demachiant special pentru ochi.