| Elena1234456 a întrebat:

Mi-am cumparat o placa de par din ceramica (am auzit ca ard mai putin firul de par) si vreau sa va intreb daca trebuie sa imi cumpar si o solutie ceva pentru protectia firului de par, eu il intind cam de 4 ori pe saptamana (il am putin onduat). Daca da, recomandati-mi va rog o marca :*. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Ecaterinass a răspuns:

Persoanele care folosesc placa ceramice nu mai sunt expuse riscului arderii parului atat de mult, insa de obicei, trebuie tunse varfurile despicate. Dupa aceea poti folosi masti naturiste pentru par(gasesti pe net) sau poti incerca la farmacie.O intrebi pe farmacista ce ar fi cel mai bine sa folosesti pentru par ars.

3 răspunsuri:
| szmotovio a răspuns:

Tb sa iti cumperi... poti incerca de syoss

| anisoara96 a răspuns:

Nu folosi mult sampot sau chiar de doua ori caci parul se degradeaza de la acest surplus,dupa indreptarea cu placa el trebuie restabilit contra degradarii cu ajutorul unor masaje de la radacina spre virfuri,balsamuri,creme de par,incearca sa-ti perii parul atunci cind e ud
deoarece va ramine mai drept si se va intrepta mai usor,te sfatui sa folosesti place rare ori,cunosc fete care regreta ca si-au stricat parul adit de mult,vad pe strada atitea fete frumoase care isi ascund frumusetea naturala si au un par atit de subtire,ba o prietena mi se plingea ca-i cade parul din cauza placii, asa ca aranjeaza-ti parul fara ajutorul placii, placa foloseste-o ocazional.

| xBlueCupCakex a răspuns:

Ai putea pur si simplu ...sa cauti pe net masti de par potrivite tipul tau de par happy incearca sa cauti si la farmacii si/sau la magazine de specialitate happy