| madalyna a întrebat:

Mi-am cumparat placa de par si nu prea stiu cum sa o folosesc m-ati putea ajuta?

Răspuns Câştigător
| sMotionless a răspuns:

Pai e simplu,o bagi in priza si astepti putin pana se infierbanta cand vezi ca e infierbantata iti prinzi parul cu mai multe clame si,dai drumul la cate o suvita de par prinsa o intinzi o prinzi cu un elastic, mai desfaci o suvita prinsa cu clema, iar o prinzi cu elasticul si tot asa.;-) o sa inveti ca nu e asa greu.;-)

4 răspunsuri:
| valThina a răspuns:

O bagi in priza, d ii fixeri temperatura(daca ai placa la care se poate fixa temperatura), astepti pana se incalzeste, in timpul asta imparti parul in 2 si apoi usor usor iei o suvita de par nici foarte groasa nici prea subtire, perii suvita de par, o intinzi(suvita de par)si repeti pana cand intinzi tot parul. daca ti-l prinzi dupa ce l-ai intins nu va mai fi drept, ci se va ondula putin acolo unde a fost prins. dupa c ai terminat scoti placa din priza, astepti sa s raceasca si o pui in cutie sau unde doresti tu.chiar daca pare putin dificil e simplu.succes

| alonet a răspuns:

Ideal ar fi sa ai un piaptan drept de carbon si 3-4 clipsuri...
imparti parul pe suvite si piepteni parul in sus suvita cu suvita u miscare de bucla in sus spate pentru volul urmat de piaptan

Răspuns utilizator avertizat