| Crs a întrebat:

Mi-am cumparat pudra de argila, dar nu stiu cum pot prepara o masca pentru fata? ceva sugestii?

3 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Scrie pe plic, ca si eu mi-am luat ieri, in functie de ce tip de ten ai, o combini cu sucuri, iaurt, smantana, scrie pe spatele plicului ai sa vezi.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

O poti prepara atat cu apa calduta cat si cu lapte, iaurt, suc natural de fructe sau galbenus de ou! Amesteci pana vei obtine o pasta omogene.Nu o folosi mai mult de 2 ori pe saptamana.Nu o amesteca in boluri din metal!

| andreutza05_1656 a răspuns:

Depinde ce ten ai! pentru ten normal/uscat poti pune 1-2 lingurite pudra argila si o lingurita miere, iar pentru ten gras/mixt poti pune zeama de lamaie, grefa, portocala etc